Włochy: szkoła w Cremonie zastąpi Boże Narodzenie świętem świateł?
2009-12-15 00:00:00
Szkoła w Cremonie nie planuje uroczystości bożonarodzeniowych, by nie urazić uczniów - niechrześcijan. Niewierzący przewodniczący Izby Deputowanych Gianfranco Fini uznał, że zniesienie obchodów Bożego Narodzenia w szkole w Cremonie to nie przejaw poprawności politycznej, ale idiotyzm – informuje „Rzeczpospolita”.
Nauczyciele państwowej podstawówki w Cremonie postanowili w tym roku zastąpić jasełka świętem świateł. Kulminacyjnym punktem ma być odśpiewanie ze świeczkami w dłoniach pieśni „Funga Alafia ashe she”, co w jednym z języków używanych w Ghanie znaczy „Witaj wśród nas, witaj”. Pieśń ma zastąpić włoską kolędę „Ty, który schodzisz z gwiazd”. Swoją decyzję nauczyciele tłumaczą troską o samopoczucie uczęszczających licznie do tej placówki oświatowej dzieci imigrantów. Pedagodzy nie chcieli, by poczuli się oni odrzuceni. Sprawa wywołała sprzeciw wielu rodziców. Ma ją zbadać ministerstwo edukacji.
Suchej nitki na nauczycielach z Cremony nie pozostawia prawicowa prasa. Niewierzący przewodniczący Izby Deputowanych Gianfranco Fini uznał, że zniesienie obchodów Bożego Narodzenia w szkole w Cremonie to nie przejaw poprawności politycznej, ale idiotyzm – informuje „Rz”.
Isabella Bertolini, deputowana Ludu Wolności Silvia Berlusconiego, stwierdziła, że „delirium wielokulturowe” zawsze nawiedza Włochy przed Bożym Narodzeniem. I rzeczywiście, jak donosi „Rz”, tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem, szczególnie na północy Włoch, w szkołach następuje wysyp podobnych pomysłów. Jasełka zastępuje przedstawienie, którego akcja toczy się w krainie elfów, z kolęd znika Jezus. Bywa, że staje się On wysłannikiem obcej cywilizacji. Wcielenie Syna Bożego staje się przedmiotem żartów, a nawet prowokacji.
Kilka lat temu Partia Radykalna byłej unijnej komisarz Emmy Bonino wystawiła w Izbie Deputowanych szopkę, w której Dzieciątku towarzyszyła para homoseksualistów. Z kolei lewicowe władze Viareggio zamówiły i wystawiły na placu rzeźbę, w której Maryja w szpilkach miała twarz Róży Luksemburg, a święty Józef był podobny do Lenina – przypomina „Rz”.
Źródło: „Rzeczpospolita”
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.