Wrocław: Krucjata przed redakcją ”Gazety Wyborczej”

2009-12-09 00:00:00
Wrocław: Krucjata przed redakcją ”Gazety Wyborczej”

W proteście przeciw zaangażowaniu „Gazety Wyborczej” w walkę z obecnością krzyża w salach lekcyjnych 14 Zespołu Szkół we Wrocławiu tamtejsze środowisko Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, zorganizowało pikietę przed wrocławską siedzibą dziennika.

We wtorek, 8 grudnia, o godz. 12. grupa ponad 30 młodych osób, członków oraz sympatyków Krucjaty, a także wrocławian oburzonych manipulacjami „Wyborczej” w doniesieniach o sprawie krzyży w „Czternastce” manifestowała na placu Solnym swe przywiązanie do symbolu chrześcijaństwa. Zgromadzona młodzież przyniosła ze sobą transparenty m.in. ze słowami Jana Pawła II wypowiedzianymi w Zakopanem w 1997 r. „Dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie!” ale także skierowane do redakcji dziennika: „Dziennikarze GW łapy precz od krzyża”.

Pikietę rozpoczęto od wspólnego zmówienia modlitwy „Anioł Pański”. Następnie zostało odczytane oświadczenie Krucjaty w sprawie zamachu na obecność krzyży w przestrzeni publicznej:

„Z wielkim oburzeniem przyjmujemy postulat usunięcia krzyży z polskich szkół! Wstrząs nasz jest tym większy, że Krzyż jest nie tylko symbolem niewinnego cierpienia znoszonego dla ratowania innych. Jest przede wszystkim symbolem Bożej miłości do ludzi. Znakiem naszego Zbawienia.

Krzyż polskiej szkole towarzyszył od jej początków aż do mrocznych i haniebnych czasów komunizmu, kiedy to przemocą został z niej usunięty.

Krzyż - jak głosi zeszłotygodniowe uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – »w sferze publicznej przypomina o gotowości do poświęcenia dla drugiego człowieka, wyraża wartości budujące szacunek dla godności każdego człowieka i jego praw«.

Uważamy, że walczyć z krzyżem mogą jedynie ludzie zaślepieni przez nienawiść do chrześcijaństwa.

Nie dziwi zatem zaangażowanie agitatorów »Gazety Wyborczej«, którzy próbują podsycać marginalne grupki do usuwania ze szkół tego drogiego Polakom symbolu. Wiadomo, że to medium  walczy z chrześcijańskimi tradycjami w Polsce. Po promocji homoseksualizmu i aborcji przyszedł widocznie czas na walkę z krzyżem.

Apelujemy z tego miejsca do całej Polski słowami Jana Pawła II:
»Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz«.

Jednocześnie wyrażamy nasze poparcie dla decyzji dyrektora XIV LO, p. Marka Łaźniaka, o pozostawieniu krzyży w salach tej szacownej szkoły”.

Pikietę zakończyła wspólna modlitwa różańcowa wynagradzająca za akcje wymierzone w wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego.

Na przełomie listopada i grudnia na stronie internetowej racjonalista.pl pojawiła się petycja podpisana przez trzech uczniów 14 Zespołu Szkół we Wrocławiu, w której młodzi ludzie domagają się zdjęcia krucyfiksów wiszących w salach lekcyjnych. Nie mający żadnego przełożenia na opinię przeważającej większości uczniów szkoły manifest grupki licealistów został rozdmuchany przez „Gazetę Wyborczą” do rozmiarów afery. Redakcja ogólnopolskiego dziennika przez nierzetelne teksty starała się stworzyć wrażenie sporu światopoglądowego w „Czternastce”. Próbowała także wywrzeć nacisk medialny na dyrektora Zespołu Szkół, Marka Łaźniaka, by ugiął się i podjął decyzję o zdjęciu krzyży, a przynajmniej ograniczeniu ilości klas w których wizerunek cierpiącego Zbawiciela mógłby wisieć. Na szczęście dyrekcja nie dała się sprowokować i podjęła decyzję o pozostawieniu krzyży w klasach. Zapowiedziała również debatę w tej sprawie, która odbędzie się w szkole za kilka dni.

PiotrSkarga.pl
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.