Wspólny Różaniec już w piątek 6 grudnia. Transmisja z Bazyliki Bożego Ciała z Krakowa o godz. 15.00

2024-12-03 00:00:00
Wspólny Różaniec już w piątek 6 grudnia. Transmisja z Bazyliki Bożego Ciała z Krakowa o godz. 15.00

Wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi oraz Apostolatu Fatimy – spotkanie modlitewne transmitowane w czasie rzeczywistym z Bazyliki Bożego Ciała z krakowskiego Kazimierza – spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. Na kolejną modlitwę Różańca do parafii Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz na specjalnie kanał „Przymierza z Maryją” na YouTube zapraszamy w piątek 6 grudnia na godzinę 15.00.

 

15.00 – wyjątkowa godzina dla chrześcijan

 

Łączenie się we wspólnej modlitwie o godzinie 15.00 ma ważny wymiar duchowy, choć w codziennym zabieganiu trudno nam znaleźć chwilę wytchnienia o tej porze dnia. W czasie przygotowywania się na grudniowe święto narodzenia Syna Bożego udział w wspólnej modlitwie wiernych będzie zarówno wyjątkowym przeżyciem duchowym, jak i okazją do refleksji nad wartościami, które powinny nam przyświecać w poszukiwaniu osobistej drogi do zbawienia.

Nie możemy bowiem zapomnieć, że naszym celem w doczesnym życiu jest zbawienie własnej duszy i pomoc ludziom zagubionym przez moralne zepsucie i działanie złego.

 

Jak czytamy na internetowej stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia: Godzina Miłosierdzia –  tak o godzinie swej śmierci mówił sam Pan Jezus, gdy w październiku 1937 roku w Krakowie przekazywał Siostrze Faustynie kolejną formę kultu w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Polecenie uczczenia godziny swej śmierci powtórzył kilka miesięcy później, w lutym 1938 roku, określając jej cel, sposób obchodzenia i ponawiając obietnicę do niej przywiązaną. Przypominam ci, córko Moja – mówił do Siostry Faustyny – że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało [ono] na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. (…) W tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość (Dz. 1572). W tej godzinie dokonało się dzieło odkupienia człowieka. Jezus zadośćuczynił Bogu za nasze grzechy przez swą mękę i posłuszeństwo aż do śmierci, i w ten sposób pojednał nas z Ojcem, otworzył zamknięte przez Adama bramy nieba. Na krzyżu miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość, nie przekreśliło jej, ale wypełniając przekroczyło jej miarę.

 

Wzmocnienie wspólną modlitwą

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, wraz z grupą Apostolatu Fatimy, zapraszają na wspólne spotkanie modlitewne, podczas którego odmówimy Różaniec Święty i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także będziemy adorować wraz z kapłanem Najświętszy Sakrament.

W czasie Adwentu szczególnie zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa wraz z bliskimi i znajomymi na modlitwę. Połączmy się i zobaczmy, jak wiele osób chce razem z nami bronić katolickich zasad i ładu chrześcijańskiego w Polsce. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi robi to już ćwierć wieku, a od 21 lat o wiarę walczą nasi Przyjaciele – Apostołowie Fatimy.

 

Te osoby, które z racji odległego miejsca zamieszkania lub z innych przyczyn nie mogą wziąć udziału w spotkaniu osobiście w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, zachęcamy do duchowej obecności za pośrednictwem Internetu. Transmisja na żywo będzie udostępniona na stronie:

Przymierze z Maryją, w serwisie YouTube (zakładka „na żywo”).

 

Wspólna modlitwa 6 grudnia br. to również doskonała okazja, aby dowiedzieć się o Apostolacie Fatimy, jego działalnosci oraz o duchowych korzyściach i licznych przywilejach, przysługujących członkom tej wielkiej wspólnoty.

Zainteresowanych Apostolatem Fatimy zachęcamy również do przeczytania informacji na stronie internetowej

 

Wyprośmy niebieską opiekę

 

Weźmy znowu do rąk, najdrożsi bracia i siostry, różaniec, aby wyrazić naszą cześć dla Maryi, aby nauczyć się od Niej, jak być pilnym uczniem Boskiego Mistrza, aby wyprosić Jej niebieską opiekę tak w naszych codziennych potrzebach, jak i przy wielkich problemach, które nękają Kościół i całą ludzkość – mówił św. Jan Paweł II 25 października 1987 roku.

Przypominając sobie te słowa Wielkiego Polaka zapraszamy Państwa na modlitwę Różańca do parafii Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz na specjalnie kanał „Przymierza z Maryją” na YouTube (zakładka „na żywo”).

Zapraszamy w najbliższy piątek 6 grudnia na godzinę 15.00 – osobiście do pięknej świątyni na krakowski Kazimierz lub na transmisję online.

piotrskarga.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.