Wspólny Różaniec już w piątek 6 grudnia. Transmisja z Bazyliki Bożego Ciała z Krakowa o godz. 15.00

2024-12-03 00:00:00
Wspólny Różaniec już w piątek 6 grudnia. Transmisja z Bazyliki Bożego Ciała z Krakowa o godz. 15.00

Wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi oraz Apostolatu Fatimy – spotkanie modlitewne transmitowane w czasie rzeczywistym z Bazyliki Bożego Ciała z krakowskiego Kazimierza – spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. Na kolejną modlitwę Różańca do parafii Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz na specjalnie kanał „Przymierza z Maryją” na YouTube zapraszamy w piątek 6 grudnia na godzinę 15.00.

 

15.00 – wyjątkowa godzina dla chrześcijan

 

Łączenie się we wspólnej modlitwie o godzinie 15.00 ma ważny wymiar duchowy, choć w codziennym zabieganiu trudno nam znaleźć chwilę wytchnienia o tej porze dnia. W czasie przygotowywania się na grudniowe święto narodzenia Syna Bożego udział w wspólnej modlitwie wiernych będzie zarówno wyjątkowym przeżyciem duchowym, jak i okazją do refleksji nad wartościami, które powinny nam przyświecać w poszukiwaniu osobistej drogi do zbawienia.

Nie możemy bowiem zapomnieć, że naszym celem w doczesnym życiu jest zbawienie własnej duszy i pomoc ludziom zagubionym przez moralne zepsucie i działanie złego.

 

Jak czytamy na internetowej stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia: Godzina Miłosierdzia –  tak o godzinie swej śmierci mówił sam Pan Jezus, gdy w październiku 1937 roku w Krakowie przekazywał Siostrze Faustynie kolejną formę kultu w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego. Polecenie uczczenia godziny swej śmierci powtórzył kilka miesięcy później, w lutym 1938 roku, określając jej cel, sposób obchodzenia i ponawiając obietnicę do niej przywiązaną. Przypominam ci, córko Moja – mówił do Siostry Faustyny – że ile razy usłyszysz, jak zegar bije trzecią godzinę, zanurzaj się cała w miłosierdziu Moim, uwielbiając i wysławiając je; wzywaj jego wszechmocy dla świata całego, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało [ono] na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. (…) W tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość (Dz. 1572). W tej godzinie dokonało się dzieło odkupienia człowieka. Jezus zadośćuczynił Bogu za nasze grzechy przez swą mękę i posłuszeństwo aż do śmierci, i w ten sposób pojednał nas z Ojcem, otworzył zamknięte przez Adama bramy nieba. Na krzyżu miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość, nie przekreśliło jej, ale wypełniając przekroczyło jej miarę.

 

Wzmocnienie wspólną modlitwą

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, wraz z grupą Apostolatu Fatimy, zapraszają na wspólne spotkanie modlitewne, podczas którego odmówimy Różaniec Święty i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także będziemy adorować wraz z kapłanem Najświętszy Sakrament.

W czasie Adwentu szczególnie zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa wraz z bliskimi i znajomymi na modlitwę. Połączmy się i zobaczmy, jak wiele osób chce razem z nami bronić katolickich zasad i ładu chrześcijańskiego w Polsce. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi robi to już ćwierć wieku, a od 21 lat o wiarę walczą nasi Przyjaciele – Apostołowie Fatimy.

 

Te osoby, które z racji odległego miejsca zamieszkania lub z innych przyczyn nie mogą wziąć udziału w spotkaniu osobiście w Bazylice Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu, zachęcamy do duchowej obecności za pośrednictwem Internetu. Transmisja na żywo będzie udostępniona na stronie:

Przymierze z Maryją, w serwisie YouTube (zakładka „na żywo”).

 

Wspólna modlitwa 6 grudnia br. to również doskonała okazja, aby dowiedzieć się o Apostolacie Fatimy, jego działalnosci oraz o duchowych korzyściach i licznych przywilejach, przysługujących członkom tej wielkiej wspólnoty.

Zainteresowanych Apostolatem Fatimy zachęcamy również do przeczytania informacji na stronie internetowej

 

Wyprośmy niebieską opiekę

 

Weźmy znowu do rąk, najdrożsi bracia i siostry, różaniec, aby wyrazić naszą cześć dla Maryi, aby nauczyć się od Niej, jak być pilnym uczniem Boskiego Mistrza, aby wyprosić Jej niebieską opiekę tak w naszych codziennych potrzebach, jak i przy wielkich problemach, które nękają Kościół i całą ludzkość – mówił św. Jan Paweł II 25 października 1987 roku.

Przypominając sobie te słowa Wielkiego Polaka zapraszamy Państwa na modlitwę Różańca do parafii Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz na specjalnie kanał „Przymierza z Maryją” na YouTube (zakładka „na żywo”).

Zapraszamy w najbliższy piątek 6 grudnia na godzinę 15.00 – osobiście do pięknej świątyni na krakowski Kazimierz lub na transmisję online.

piotrskarga.pl

W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.