Z figurą Matki Bożej Fatimskiej na Litwie

2005-09-09 00:00:00
Z figurą Matki Bożej Fatimskiej na Litwie

Na przełomie sierpnia i września przedstawiciele SKCH im. Ks. Piotra Skargi oraz Sekcji Rycerskiej "Lepanto" już po raz drugi, na zaproszenie członków Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) z Niemiec, wzięli udział we wspólnie organizowanej peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej w litewskich parafiach oraz w uroczystościach związanych z upamiętnieniem odzyskania przez Litwę niepodległości w 1990 roku. W tym roku po raz pierwszy do wspólnej delegacji dołączyli również młodzi Białorusini.

Księża biskupi, mieszkańcy Litwy oraz przedstawiciele władz regionalnych i litewskiego parlamentu, którzy z wielką sympatią przyjmowali delegację składającą się członków TFP z kilku krajów, przypominali, że to właśnie Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności zorganizowały w 1990 roku potężną akcję poparcia dla walczących o swoją niepodległość Litwinów. Podczas trwania tamtej akcji członkowie TFP zebrali rekordową liczbę ponad 6 milionów podpisów pod petycją domagającą się od Gorbaczowa uznania niepodległości Litwy. Przypomniano również o tym podczas spotkania w litewskim parlamencie w Wilnie, gdzie na spotkaniu z władzami partii prawicowej, panią posłanką I. Degutiené i panem prof. E. Vareikisem (Homeland Union Group), poproszono o wystąpienie m.in. przedstawiciela z Polski - członka SKCh im. Ks. Piotra Skargi.

Z olbrzymią wdzięcznością i wielkim wzruszeniem przyjmowali figurę Matki Bożej Fatimskiej Litwini z parafii w Kelme, Kownie, Siaulai, Tituvenai i Siluva Tak jak rok temu, tak i tym razem cała grupa TFP wspólnie z ks. biskupem Jurgisem Bartulisem, ordynariuszem diecezji w Siaulai oraz mieszańcami Tituvenai wzięła udział wraz z figurą Matki Bożej w pieszej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Siluva. W uroczystościach w maryjnym sanktuarium wziął udział ks. abp Sigitas Tamkevicius z Kowna, który przyjął grupę TFP na uroczystym obiedzie. 1 września na zaproszenie proboszcza parafii w Tituvenai oraz lokalnych władz i dyrekcji miejscowej szkoły, międzynarodowa delegacja wzięła udział w inauguracji nowego roku szkolnego.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.