Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych - już 24 listopada wspólna modlitwa, przemarsz i gala w Krakowie

2024-11-07 00:00:00
Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych - już 24 listopada wspólna modlitwa, przemarsz i gala w Krakowie
Tradycją listopadową stała się inicjatywa Krakowskich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Już po raz jedenasty organizują je środowiska patriotyczne Krakowa - tym razem w bogatej oprawie i z wydarzeniami towarzyszącymi. Warto przyjść i dołączyć do wspólnej modlitwy w intencji tych, którzy przelewali swoją krew, a często nawet oddawali życie za wolną Polskę.

Główni organizatorzy - Beata i Dariusz Walusiakowie - zadbali o to, by w tym roku Zaduszki zostały uświetnione wydarzeniami towarzyszącymi. Dlatego też zapraszamy zarówno na Przemarsz WyklętychWypominki, jak również i Mszę Zaduszną, po której odbędzie się Gala Zaduszek. Wszystko to jednego dnia - w niedzielę 24 listopada 2024 roku. Pierwszy odbędzie się przemarsz - jego start zaplanowano na godz. 14:00. O godz. 14:30 rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe, a bezpośrednio po nim - Msza Święta. Swoją homilię w Jej trakcie zapowiedział ks. prof. Tadeusz Guz.

Krakowskie Zaduszki uświetni Gala Zaduszek, która odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach (aula św. Jana Pawła II). Początek tego wydarzenia, w którym udział wezmą m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, dr Barbara Stanisławczyk i red. Tadeusz Płużański, zaplanowano na godz. 17:00. Szczegółowe informacje odnajdą Państwo na poniższym plakacie. Na wszystkie wymienione wydarzenia wstęp jest wolny.

krakowskie zaduszki za żołnierzy wyklętych

piotrskarga.pl
W środę 20 listopada 2024 r. poznański Klub „Polonia Christiana” organizuje spotkanie z mec. Rafałem Dorosińskim – członkiem zarządu Instytutu Ordo Iuris. Temat nie tylko ciekawy, ale i ważny z uwagi na nadciągające zagrożenie masowym terrorem i represjami, jakie wprowadzono już w wielu zachodnich państwach pod pretekstem tzw. mowy nienawiści.
Od 4 do 8 listopada br. 20-osobowa grupa Duchowej Rodziny Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, czyli Apostolatu Fatimy, odbyła coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie w Portugalii. – Pielgrzymka do Matki Bożej w Fatimie to wielkie przeżycie duchowe, umocnienie wiary i doznanie daru wielkiej nadziei na ostateczne zwycięstwo Maryi – mówi Jacek Kotula z Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które od 25 lat propaguje przesłanie z Fatimy.
W obliczu zagrożeń i wyzwań, przed którymi stanął nasz kraj u końca pierwszego ćwierćwiecza XXI stulecia, jako wierni synowie Kościoła Katolickiego i dzieci naszej umiłowanej Matki – Ojczyzny, pragniemy wyrazić obawy związane ze zmasowanym atakiem na dziedzictwo cywilizacyjne Polski i całej Europy.
Kontynent afrykański jest wciąż targany wojnami i konfliktami wewnętrznymi. Bez mądrości i pokoju, płynących z nauki naszego Zbawiciela, trudno oczekiwać stabilizacji i spokojnego życia ludzi mieszkających na Czarnym Lądzie. Swój wkład w rozwój wiary u naszych braci z Afryki i budowę tam moralnych warunków do spokojnego życia mają także Przyjaciele i Darczyńcy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, do których podziękowania skierowali niedawno Alberto Vera, biskup diecezji Nacala w Mozambiku, oraz kombonianin ks. Mbusa Tulirwagho Jean-Baptiste MCCJ z miejscowości Carapira w północnej części tego kraju.
Bartosz Kopczyński, Jakub Zgierski i Robert Zawadzki to uczestnicy ciekawie zapowiadającej się debaty w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”, którą poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dyskusja na temat zagrożeń, jakie niesie dla nas antykultura to dobry sposób rozpoznania wroga tradycji, wiary i porządku cywilizacyjnego, który lewicowi rewolucjoniści chcą zniszczyć. Na debatę zapraszamy do Krakowa już w piątek 15 listopada.