Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych - już 24 listopada wspólna modlitwa, przemarsz i gala w Krakowie

2024-11-07 00:00:00
Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych - już 24 listopada wspólna modlitwa, przemarsz i gala w Krakowie
Tradycją listopadową stała się inicjatywa Krakowskich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Już po raz jedenasty organizują je środowiska patriotyczne Krakowa - tym razem w bogatej oprawie i z wydarzeniami towarzyszącymi. Warto przyjść i dołączyć do wspólnej modlitwy w intencji tych, którzy przelewali swoją krew, a często nawet oddawali życie za wolną Polskę.

Główni organizatorzy - Beata i Dariusz Walusiakowie - zadbali o to, by w tym roku Zaduszki zostały uświetnione wydarzeniami towarzyszącymi. Dlatego też zapraszamy zarówno na Przemarsz WyklętychWypominki, jak również i Mszę Zaduszną, po której odbędzie się Gala Zaduszek. Wszystko to jednego dnia - w niedzielę 24 listopada 2024 roku. Pierwszy odbędzie się przemarsz - jego start zaplanowano na godz. 14:00. O godz. 14:30 rozpocznie się nabożeństwo wypominkowe, a bezpośrednio po nim - Msza Święta. Swoją homilię w Jej trakcie zapowiedział ks. prof. Tadeusz Guz.

Krakowskie Zaduszki uświetni Gala Zaduszek, która odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach (aula św. Jana Pawła II). Początek tego wydarzenia, w którym udział wezmą m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, dr Barbara Stanisławczyk i red. Tadeusz Płużański, zaplanowano na godz. 17:00. Szczegółowe informacje odnajdą Państwo na poniższym plakacie. Na wszystkie wymienione wydarzenia wstęp jest wolny.

krakowskie zaduszki za żołnierzy wyklętych

piotrskarga.pl
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.