Zapal świecę i powierz swoje sprawy Matce Bożej Fatimskiej

2018-03-29 00:00:00
Zapal świecę i powierz swoje sprawy Matce Bożej Fatimskiej

To już siódmy rok akcji, dzięki której skutecznie propagujemy Orędzie Fatimskie. Każdy, kto szuka duchowej pomocy dla siebie lub bliskich, a także pragnie podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski, ma możliwość zapalenia wirtualnej świecy i powierzenia swoich próśb i podziękowań Matce Bożej Fatimskiej. Wystarczy wejść na stronę internetową modlitwa.fatima.pl.


Przed nami Triduum Paschalne – najważniejszy czas w roku liturgicznym. Nasz Pan przynosi nam wiarę, nadzieję i miłość. W tych szczególnych dniach zatroszczmy się o naszych Bliskich i Przyjaciół. Zapalmy świecę i powierzmy ich opiece Fatimskiej Pani – Matki Zmartwychwstałego.


Każdy modlący się za pośrednictwem strony modlitwa.fatima.pl może zapalić święcę, która będzie płonąć przez siedem dni, trzydzieści dni lub bez limitu czasu. Jak czytamy na stronie, z każdą ze świec wiążą się różne przywileje:

  •  Jeśli zapalisz świecę „siedmiodniową”, siostry zakonne będą modliły się w Twojej intencji przez cały tydzień.


  • Świeca „trzydziestodniowa” oznacza modlitwę przez cały miesiąc. Dodatkowo w Twojej intencji zostanie odprawiona Msza Święta, a Twoja prawdziwa świeca trafi do Sanktuarium w Fatimie.


  • Jeśli pragniesz, aby modlono się w Twoich sprawach bez limitu czasu, wybierz świecę „wieczystą”. Oprócz świecy, która zostanie zapalona w Fatimie, zostaniesz członkiem duchowej rodziny Apostołów Fatimy, w której czekają na Ciebie liczne przywileje. Dodatkowo w Twojej intencji będą regularnie oprawiane Msze Święte każdego 13 dnia miesiąca.



Modlitwa w intencji bliskich to największy dar, jaki możemy im ofiarować. Zanieśmy więc przed oblicze Boga gorącą modlitwę, pamiętając, że pośredniczką wszystkich łask jest Maryja.

 

PiotrSkarga.pl / Modlitwa.Fatima.pl

 

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!