Zgromadzenie Ogólne ONZ eliminuje odniesienia do ”orientacji seksualnej”
2009-12-22 00:00:00
Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych usunęło w ubiegłym tygodniu z tekstu komentarzy do Międzynarodowego Paktu Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych odniesienia do tzw. orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej. – To wielkie zwycięstwo prawa naturalnego oraz rodziny i policzek wymierzony radykałom – skomentował głosowanie Zgromadzenia Ogólnego Austin Ruse, szef Katolickiego Instytutu Rodziny i Praw Człowieka (C-FAM).
Z komentarzy do Międzynarodowego Paktu Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych usunięto określenia „orientacja seksualna” i „tożsamość płciowa”.
Międzynarodowy Pakt o Prawach Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych został przyjęty 16 grudnia 1966 r. i stanowi on m.in., że państwa które go zaaprobowały „zobowiązują się do respektowania praw zagwarantowanych w niniejszej konwencji bez względu na rasę, kolor skóry, płeć, język, religię ... lub jakikolwiek inny cenzus”.
W komentarzach do tego paktu chciano aby pod pojęcie „innego cenzusu” „podciągnąć” dyskryminację ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową”. Gdyby przyjęto te określenia, to państwa, które podpisały pakt musiałyby zagwarantować prawa niedyskryminacyjne ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową.” Terminy takie jednak nigdy uprzednio nie były ujęte w żadnym wykazie obejmującym kategorie dyskryminacji.
Komitet pomocniczy Zgromadzenia Ogólnego jeszcze kilka tygodni temu opowiedział się za utrzymaniem kontrowersyjnych odnośników. Jednak po kilkutygodniowych uzgodnieniach i w wyniku głosowania określenia usunięto.
Polska ratyfikowała Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych w 1977.
W sobotę 10 maja w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problemowi, jaki nazwał i badał śp. Krzysztof Karoń. "Jak pokonać antykulturę?" - to pytanie, na które odpowiedzi szukałi prelegenci i uczestnicy dyskusji, widzący zagrożenia płynące na społeczeństwa państw rozwiniętych w XXI wieku.
Czekają nas jeszcze wyższe ceny energii i paliw. Na przedsiębiorców, kierowców, rolników już szykuje się nowe podatki i opłaty oraz restrykcje... Czy w Zielonym Ładzie jakkolwiek chodzi o ekologię, a także, czy po wyborach tutejsze władze przyspieszą jego wdrażanie – odpowiedzą eksperci – goście Klubu Stańczyka w Warszawie, już w najbliższy piątek 23 maja o godzinie 18:00.
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na wyjątkowy odcinek programu Prawy Prosty Plus, prowadzonego przez red. Łukasza Karpiela (PCh24.pl). Tym razem realizujemy go z udziałem publiczności i z możliwością zadania pytań naszym prelegentom. Spotkanie to odbędzie się już w najbliższą środę 21 maja w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.