Zgromadzenie Ogólne ONZ eliminuje odniesienia do ”orientacji seksualnej”
2009-12-22 00:00:00
Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych usunęło w ubiegłym tygodniu z tekstu komentarzy do Międzynarodowego Paktu Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych odniesienia do tzw. orientacji seksualnej oraz tożsamości płciowej. – To wielkie zwycięstwo prawa naturalnego oraz rodziny i policzek wymierzony radykałom – skomentował głosowanie Zgromadzenia Ogólnego Austin Ruse, szef Katolickiego Instytutu Rodziny i Praw Człowieka (C-FAM).
Z komentarzy do Międzynarodowego Paktu Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych usunięto określenia „orientacja seksualna” i „tożsamość płciowa”.
Międzynarodowy Pakt o Prawach Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych został przyjęty 16 grudnia 1966 r. i stanowi on m.in., że państwa które go zaaprobowały „zobowiązują się do respektowania praw zagwarantowanych w niniejszej konwencji bez względu na rasę, kolor skóry, płeć, język, religię ... lub jakikolwiek inny cenzus”.
W komentarzach do tego paktu chciano aby pod pojęcie „innego cenzusu” „podciągnąć” dyskryminację ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową”. Gdyby przyjęto te określenia, to państwa, które podpisały pakt musiałyby zagwarantować prawa niedyskryminacyjne ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową.” Terminy takie jednak nigdy uprzednio nie były ujęte w żadnym wykazie obejmującym kategorie dyskryminacji.
Komitet pomocniczy Zgromadzenia Ogólnego jeszcze kilka tygodni temu opowiedział się za utrzymaniem kontrowersyjnych odnośników. Jednak po kilkutygodniowych uzgodnieniach i w wyniku głosowania określenia usunięto.
Polska ratyfikowała Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych w 1977.
Już w najbliższych dniach i tygodniach tygodniach nasze Kluby „Polonia Christiana”, a wraz z nimi znawca żywotów świętych Jacek Kotula, zawitają do szeregu miejscowości na Podkarpaciu i w Małopolsce. Podczas spotkań będą z nami obecne relikwie tego niezwykłego pustelnika z Libanu.
Ubiegłoroczny sukces „Podsumowania Roku” skłania nas do kontynuowania tego ciekawego formatu dyskusyjnego. Już w środę 22 stycznia 2025 r. spotkają się z Państwem: Witold Gadowski, Arkadiusz Stelmach i Krystian Kratiuk. Program poprowadzi Łukasz Karpiel. Wstęp wolny – zapraszamy!
Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.