”Gość Niedzielny” informuje o akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”

2011-04-15 00:00:00
 ”Gość Niedzielny” informuje o akcji ”Nie wstydzę się Jezusa”


O breloczkowej akcji Krucjaty Młodych, przebiegającej pod hasłem „Nie wstydzę się Jezusa!”, informuje w najnowszym numerze „Gość Niedzielny”. – Liczymy na milion. I nie jest to nasze ostatnie słowo – mówi koordynator akcji, Grzegorz Pabijan z Krucjaty Młodych działającej przy Stowarzyszeniu im. ks. P. Skargi, komentując liczbę 316 tysięcy osób, które już dały świadectwo swojej wiary.

Zaczęło się od Wrocławia. Paru uczniów z tamtejszego XIV liceum zażądało zdjęcia z klas krzyży – opowiada katolickiemu tygodnikowi Grzegorz Pabijan. – „Gazeta Wyborcza" rozdmuchała problem. Doszło do szkolnej debaty, co począć z krzyżami. Przed szkołą nasi znajomi zaczęli rozdawać breloczki z napisem: „Kto się mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i ja przed moim Ojcem" – mówi działacz Krucjaty.

Pabijan przypomina, ze tamtą debatę wygrali młodzi, którzy bronili obecności krzyży. – I była to ogromna większość uczniów! To był impuls do breloczkowej ogólnopolskiej akcji – podkreśla koordynator akcji.

„Wystarczy zalogować się na stronie www.mt1033.pl i zamówić darmowy breloczek. Z jednej strony krzyż i duży napis: «Nie wstydzę się Jezusa», z drugiej cytat z Mateusza. Akcja ruszyła półtora miesiąca temu, a dziś licznik wskazuje już 316 tysięcy. Tyle osób nosi breloczek. I zobowiązuje się wypełniać jeden uczynek miłosierdzia dziennie” – czytamy w „Gościu Niedzielnym”.

Świętość powinna być codziennością. Ma ona tak potężną siłę, że każdy człowiek, który zetknie się ze świętym, ma nagle poczucie, jakby wyszedł z ciemnego, zatęchłego pomieszczenia wprost na Rusinową Polanę – dodaje Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

Źródło: „Gość Niedzielny”

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.