”Nie wstydzę się Jezusa”

2011-03-03 00:00:00
”Nie wstydzę się Jezusa”

Ruszyła akcja skierowana do młodych i dojrzałych Polaków. Centrum dowodzenia tej duchowej batalii znajduje się na stronie internetowej www.mt1033.pl. Nazwa nawiązuje do cytatu z Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 10,33): „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem”.

Organizatorzy chcą obudzić sumienia Polaków, by nie bali się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga. Stań do walki z samym sobą. Ze wstydem i obojętnością. Zdecydowanie opowiedz się za Jezusem i własną postawą nakłoń innych do odważnego wyznania wiary – czytamy na stronie internetowej.

Jak włączyć się do akcji? – Zamawiając brelok „Nie wstydzę się Jezusa” i nosząc go w widocznym miejscu. A jeśli wymagamy od siebie więcej – wypełniając przynajmniej jeden duchowy uczynek miłosierdzia dziennie: upominając grzesznych, pouczając nieumiejętnych, doradzając wątpiącym, pocieszając zasmuconych, cierpliwie znosząc krzywdy, chętnie darując urazy i modląc się za żyjących i zmarłych. Na wspomnianej stronie udostępniono internautom panel, dzięki któremu mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z wypełniania uczynków wobec innych.

Szczegóły tej odważnej i szlachetniej kampanii na: www.mt1033.pl

Równolegle działa profil akcji na Facebooku: www.facebook.com/NieWstydzeSieJezusa

Akcja „Nie wstydzę się Jezusa” ruszyła w wielu miejscach w Polsce. W ostatnim tygodniu lutego w Radomiu autorzy akcji rozdali blisko 2 tysiące breloków. Koordynatorzy akcji odwiedzili m.in.: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri, Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Parafię św. Józefa, Parafię Matki Odkupiciela, Parafię Matki Bożej Miłosierdzia. W okolicach Radomia breloki trafiły również do Parafii Wniebowzięcia NMP w Jarosławicach, a także do Parafii św. Barbary w Pionkach.

Breloki „Nie wstydzę się Jezusa” otrzymują również uczniowie szkół i placówek wychowawczych z Krakowa. Tylko w ostatnim tygodniu ponad 500 symboli akcji trafiło do takich miejsc, jak: Prywatne Gimnazjum Salwator w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 50 im. W. Tetmajera, Akademia Obrońców Życia, Specjalistyczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Parkowa" w Krakowie.

Źródło: www.mt1033.pl, www.facebook.com/NieWstydzeSieJezusa
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.