”Nie wstydzę się Jezusa”

2011-03-03 00:00:00
”Nie wstydzę się Jezusa”

Ruszyła akcja skierowana do młodych i dojrzałych Polaków. Centrum dowodzenia tej duchowej batalii znajduje się na stronie internetowej www.mt1033.pl. Nazwa nawiązuje do cytatu z Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 10,33): „Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem”.

Organizatorzy chcą obudzić sumienia Polaków, by nie bali się przyznać do tego, co głęboko skrywają w swoich sercach – wiary w Boga. Stań do walki z samym sobą. Ze wstydem i obojętnością. Zdecydowanie opowiedz się za Jezusem i własną postawą nakłoń innych do odważnego wyznania wiary – czytamy na stronie internetowej.

Jak włączyć się do akcji? – Zamawiając brelok „Nie wstydzę się Jezusa” i nosząc go w widocznym miejscu. A jeśli wymagamy od siebie więcej – wypełniając przynajmniej jeden duchowy uczynek miłosierdzia dziennie: upominając grzesznych, pouczając nieumiejętnych, doradzając wątpiącym, pocieszając zasmuconych, cierpliwie znosząc krzywdy, chętnie darując urazy i modląc się za żyjących i zmarłych. Na wspomnianej stronie udostępniono internautom panel, dzięki któremu mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z wypełniania uczynków wobec innych.

Szczegóły tej odważnej i szlachetniej kampanii na: www.mt1033.pl

Równolegle działa profil akcji na Facebooku: www.facebook.com/NieWstydzeSieJezusa

Akcja „Nie wstydzę się Jezusa” ruszyła w wielu miejscach w Polsce. W ostatnim tygodniu lutego w Radomiu autorzy akcji rozdali blisko 2 tysiące breloków. Koordynatorzy akcji odwiedzili m.in.: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri, Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Parafię św. Józefa, Parafię Matki Odkupiciela, Parafię Matki Bożej Miłosierdzia. W okolicach Radomia breloki trafiły również do Parafii Wniebowzięcia NMP w Jarosławicach, a także do Parafii św. Barbary w Pionkach.

Breloki „Nie wstydzę się Jezusa” otrzymują również uczniowie szkół i placówek wychowawczych z Krakowa. Tylko w ostatnim tygodniu ponad 500 symboli akcji trafiło do takich miejsc, jak: Prywatne Gimnazjum Salwator w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 50 im. W. Tetmajera, Akademia Obrońców Życia, Specjalistyczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Parkowa" w Krakowie.

Źródło: www.mt1033.pl, www.facebook.com/NieWstydzeSieJezusa
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.