„Spójrz na Oblicze Bożej Miłości” – nowa kampania Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

2020-03-11 00:00:00
 „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości” – nowa kampania Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do udziału w nowej wielkopostnej kampanii „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”. Każdy uczestnik tej akcji otrzyma wizerunek Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego oraz folder informacyjny na temat tej relikwii. Aby zamówić pakiet, wystarczy wypełnić formularz na stronie www.calunturynski.org.

Całun Turyński to płótno, w które owinięte było ciało Pana Jezusa po ukrzyżowaniu. Jest on więc niezwykłym świadectwem zwycięstwa Boga nad śmiercią i złem, jak również szczegółowym zapisem okrutnej męki, przez jaką przeszedł dla nas Syn Boży.

Chcąc uwrażliwić tysiące naszych bliźnich na męczeńską śmierć Zbawiciela i pogłębić ich wiedzę na temat tej niezwykle cennej relikwii, nasze Stowarzyszenie przygotowało wyjątkowy pakiet „Spójrz na Oblicze Bożej Miłości”.

Każdy kto odwiedzi stronę internetową www.calunturynski.org i wypełni formularz zamówieniowy otrzyma tkaninę z wizerunkiem Oblicza Pana Jezusa z Całunu Turyńskiego, a także folder zawierający wiele cennych informacji o jego pochodzeniu, historii, a nawet o tym, co na podstawie Całunu możemy dowiedzieć się o Męce Pańskiej. Zachęcamy do udziału w naszej kampanii!

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!