Wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba mówi o kulisach akcji „Stop Komunii Świętej na rękę!” oraz przypomina o rewolucyjnych zmianach, które stały się podstawą do wystąpienia z tą inicjatywą.
We wtorkowy poranek 6 października 2020 r. odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich uczestników ostatniej edycji akcji "Twoje światło w Fatimie". Eucharystię w wyjątkowym miejscu - portugalskiej Fatimie - sprawowano za zapalających w 2020 r. wirtualne świece oraz wspierających tę inicjatywę dobrowolnymi datkami.
1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.
Zapraszamy na spotkania Klubów „Polonia Christiana”, które odbędą się już we wtorek 6 października (Wrocław) i w środę 7 października (Ostrów Wielkopolski). Szykujemy dla Państwa ciekawą intelektualną podróż od początku marca i wywołanej wówczas pierwszej fali paniki związanej z koronawirusem do chwili obecnej, kiedy to władze nie odstępują od traktowania wirusa Sars Cov-2 jako największego zagrożenia społecznego.
Napastliwe i obraźliwe wobec Polski wypowiedzi niemieckich polityków przybrały na sile. Ataków zza Odry, często na forum unijnym, nie poprzedza jednak refleksja naszych zachodnich sąsiadów, choćby nad historycznym balastem, jaki ciąży na stosunkach polsko – niemieckich. O braku adekwatnego do skali krzywd rozliczenia tragedii ludzkich i szkód materialnych, dokonanych przez zbrodniarzy z III Rzeszy, oraz o dzisiejszych staraniach Niemców, próbujących zatrzeć swoją winę, będziemy rozmawiać już w najbliższy wtorek 6 października o godz. 18.00 z prof. Wojciechem Polakiem podczas spotkania, na które zapraszamy w ramach klubu „Polonia Christiana”.
Akcja informacyjna rozpoczęta przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w sprawie Komunii Świętej na rękę może u niektórych katolików budzić pytania lub wątpliwości. Dlatego też prezentujemy Państwu niezwykły raport, składający się z 47 tekstów. To wartościowa lektura, wyjaśniająca najbardziej pobożne i zarazem zdroworozsądkowe podejście do kwestii przyjmowania Ciała Chrystusa.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.
Wystartowaliśmy z wyjątkową akcją, w ramach której każdy katolik może zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.
... 
7
8
9
10
11
12
13
14
15
...