„Przebudowa Kościoła. Wszystko może się zmienić” – to temat spotkania z redaktorem PCh24.pl i PChTV Pawłem Chmielewskim w najbliższy czwartek, 25 listopada. Na prelekcję i dyskusję zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Szczecinie na godz. 18.30 do auli Zespołu Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124. Wstęp wolny.
„Nie taki opozycjonista. Ks. H. Gulbinowicz w rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” – to temat dwóch spotkań z dr. hab. Rafałem Łatką, na jakie zapraszamy w ramach Klubów „Polonia Christiana” do Warszawy (18 listopada) i Gdyni (19 listopada).
Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Małopolska – tak geograficznie lokują się nowe inicjatywy publicznych modlitw różańcowych. Wielka duchowa siła różańca od wieków jest wsparciem dla wiernych w trudnych chwilach i sposobem podziękowania za dary, jakimi nas obdarza Stwórca.
Mieszkańców Rzeszowa i wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę różańcową zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym „Różaniec na szaniec”. Modlitwa odbędzie się w sobotę 13 listopada o godzinie 12.00 w centrum Rzeszowa, na skrzyżowaniu al. Łukasza Cieplińskiego i al. Józefa Piłsudskiego. Organizatorem modlitw różańcowych w trzech małopolskich miastach jest Fundacja Pro – Prawo do Życia przy wsparciu Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.
W piątek 12 listopada w Krakowie i w Tarnowie oraz w sobotę 13 listopada w Olkuszu odbędą się publiczne modlitwy różańcowe. Ukojenie płynące z tej wyjątkowej modlitwy zagości na ulicach małopolskich miast, dając radość i nadzieję wiernym Kościoła Katolickiego.
Stopniowe odkrywanie nowych dokumentów, świadczących o wpływaniu komunistycznych władz na wiernych i hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce przybliża nas do poznania prawdy. Wiele spraw nadal wymaga wyjaśnień. Dlatego też niezwykle interesująco zapowiada się spotkanie z dr. hab. Rafałem Łatką pt. „Episkopat Polski wobec rzeczywistości politycznej PRL 1970 – 1989”, jakie organizuje lubelski Klub „Polonia Christiana” wraz z Klubem Inteligencji Katolickiej w Lublinie. Wstęp na spotkanie jest wolny.
Szanowna Pani Wanda Półtawska Wielce Czcigodna Jubilatko ! W imieniu wszystkich osób zaangażowanych w działalność Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, redaktorów naszych mediów, ich współpracowników oraz swoim własnym, zwracam się do Szanownej Pani z prośbą o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń z okazji Jubileuszu Jej Urodzin.
Dynamiczna zmiana otaczającej nas rzeczywistości społecznej to efekt ofensywy ideologicznej zwolenników źle pojmowanej tolerancji. Jeśli niepokoją Państwa podobne trendy widoczne w Polsce i chcą Państwo wziąć udział w dyskusji o potrzebie zachowania zasad moralnych, to zapraszamy na spotkanie z redaktorem Bogdanem Doboszem w Warszawie (4 listopada) oraz w Gdyni (5 listopada).
... 
4
5
6
7
8
9
10
11
12
...