W tym roku Środa Popielcowa przypada na 22 lutego i od tego dnia wejdziemy w okres Wielkiego Postu, przygotowującego nas do Świąt Wielkanocnych. Do refleksji nad ważnymi dla każdego chrześcijanina terminami śmierci i zmartwychwstania skłoni nas prelekcja o. Bolesława Słoty CSsR, która odbędzie się 23 lutego w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.
Chrześcijański Klub Dyskusyjny w Opolu organizuje w czwartek 16 lutego br. spotkanie z Bratem Tadeuszem Rucińskim ze Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. Prelekcja i rozmowa poświęcone będą intrygującemu tematowi: „Poszukując ocalenia. Conversatorium morum. Więź wspólnoty”. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jest współorganizatorem tego wydarzenia.
Już w lutym br. na mieszkańców Warmii i Mazur czekać będzie atrakcja w postaci pokazów publicznych pierwszej odsłony serii „Władcy Świata”, poświęconej postaci Billa Gatesa. Jest to produkcja studia PCh24TV, której wyreżyserowania podjął się Piotr Relich. Twórca filmu będzie obecny na obu tych pokazach.
Zapraszając Państwa na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” 16 lutego w Krakowie, chcemy zacytować jedną z wypowiedzi naszego prelegenta ojca Michała Chaberka OP, która warta jest rozważenia w sercu każdego katolika. - „Po ukazaniu się i rozpowszechnieniu teorii ewolucyjnych w połowie XIX wieku Kościół zareagował jednoznacznym odrzuceniem tych teorii zarówno w wersji teistycznej, jak i ateistycznej” – pisał na portalu „Contra Gentiles”.
Produkcja studia PCh24TV w reżyserii Piotra Relicha, traktująca o jednym z najbardziej wpływowych ludzi na tej planecie, zbiera wyborne recenzje i gromadzi tłumy na pokazach publicznych. Najbliższej emisji w warszawskim kinie Luna towarzyszyć będzie debata z udziałem reżysera oraz red. Rafała Ziemkiewicza i mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Ważna wiadomość dla naszych Przyjaciół i Czytelników z Opolszczyzny - już w najbliższy czwartek wyemitujemy dla Państwa pierwszy odcinek nietuzinkowej serii „Władcy Świata”. Po filmie spotka się z Państwem zastępca redaktora naczelnego PCh24.pl Łukasz Karpiel. Klub „Polonia Christiana” zaprasza - wstęp wolny!
Niszczenie dostępu do prywatnych środków transportu, ograniczanie możliwości podróżowania i jeszcze większa drożyzna – takie będą skutki wdrażania zgubnych idei fałszywych ekologów. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi mobilizuje opinię publiczną przeciw szalonym pomysłom i upomina się w pierwszej kolejności o prawa kierowców, których za moment dotkną szkodliwe przepisy o tzw. strefach czystego transportu. W ramach naszego zaangażowania w walkę z ekorewolucją wystosowaliśmy kolejne pisma – do spółki PGE oddział Kraków oraz do Polskiego Związku Motorowego.
W związku ze zbliżającym się kontynentalnym etapem „Synodu ds. synodalności” Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zwraca się do biskupów, duchowieństwa i wiernych świeckich z apelem o obronę fundamentów naszej wiary.
... 
3
4
5
6
7
8
9
10
11
...