Polityka klimatyczna prowadząca do drożyzny, próby redefiniowania płci wbrew biologii i realiom prawnym, wielkie migracje całych narodów zmieniające strukturę społeczną i niosące skutki ekonomiczne – to tematy, o których nie da się dzisiaj w wielu środowiskach prowadzić racjonalnej dyskusji. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie z gościem specjalnym, politycznie niepoprawnym redaktorem Bogdanem Doboszem.
Jaki będzie dla nas 2023 rok? Co przyniesie naszym rodzinom, państwu i światu? W jaki sposób trwająca już prawie rok wojna na Ukrainie odciśnie swoje piętno na Polsce i jak wpłynie na relacje narodów polskiego i ukraińskiego? O przyszłości Polski i świata będzie można posłuchać i podyskutować w ramach specjalnego wydania programu „Prawy Prosty Plus” z udziałem publiczności, który odbędzie się w Krakowie już w czwartek 19 stycznia 2023 roku.
- Widziałem i widzę, jak z plątaniny hipotez wyłoniła się i na nowo wyłania racjonalność wiary. Jezus Chrystus jest naprawdę Drogą, Prawdą i Życiem – a Kościół, przy wszystkich swoich niedoskonałościach, jest naprawdę Jego Ciałem – przekazał papież Benedykt XVI w swoim testamencie duchowym, opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
Zabójstwa i porwania chrześcijan w krajach muzułmańskich to nie jedyny sposób walki z Kościołem. Do metod niszczenia wiernych nauce Chrystusa zaliczyć też należy ideologiczną infiltrację Kościoła, rugowanie symboli wiary w przestrzeni publicznej, podporządkowanie struktur kościelnych władzom państwowym i inne działania. O tym wszystkim opowie w Krakowie Konrad Ciempka, dyrektor krakowskiego Biura Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
W sobotę 31 grudnia 2022 roku odszedł do Domu Pana Benedykt XVI – Ojciec Święty zasłużony dla tradycji katolickiej. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w czwartek 5 stycznia 2023 roku na placu Św. Piotra w Watykanie. Przewodniczył jej będzie papież Franciszek.
Na spotkanie podsumowujące mijające dwanaście miesięcy i prognozujące przyszłe wydarzenia zaprasza szczeciński Klub „Polonia Christiana”. Naszym gościem i zarazem prelegentem będzie redaktor naczelny portalu PCh24.pl i telewizji PCh24TV Krystian Kratiuk.
Z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego przypadających na rok 2022 kierujemy do naszych Przyjaciół, Darczyńców i Czytelników życzenia przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Niech te słowa będą dla wszystkich Państwa zwiastunem pięknych chwil w rodzinnym gronie podczas tegorocznych Świąt oraz w całym 2023 roku.
Uchwalenie przez Radę Miasta Krakowa drakońskich zmian, przewidujących wykluczenie kilkuset tysięcy mieszkańców Krakowa i Małopolski z korzystania z miejskich dróg nie oznacza, że wejdą one w życie. Uchwała instalująca w Krakowie tzw. Strefę Czystego Transportu została w dniu 21 grudnia 2022 r. zaskarżona u Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity.
... 
5
6
7
8
9
10
11
12
13
...