Nie słabną echa krakowskiego Kongresu Konserwatywnego nt.: "Roli katolickich elit w społeczeństwie", który ponad miesiąc temu zorganizowało w Krakowie SKCh im. Ks. Piotra Skargi. Na temat tego wydarzenia pisał "Najwyższy Czas!"(30.10.2004), "Źródło" (z 21.11.2004) "Niedziela" (z 28.11.2004), i "Gość Niedzielny" (z 14.11.2004). Swój felieton poświęcony Kongresowi zaprezentowała na falach "Radia Maryja" Ewa Polak-Pałkiewicz (www.radiomaryja.pl/felietony.htm z dnia 24.11.2004 z cyklu "Spróbuj Pomyśleć").
Trwa przyjmowanie zamówień i wysyłka najnowszego kalendarza na 2005 rok "365 dni z Maryją" wydanego przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi.
Jest już dostępna polska wersja językowa książki prof. Roberto de Mattei "Krzyżowiec XX wieku. Plinio Correa de Oliveira" opatrzonej wstępem JE Ks. Kard. Alfonsa Marii Sicklera. Polskie tłumaczenie książki, poświęconej osobie twórcy Rewolucji i Kontrrewolucji (wydanej jeszcze w 1998 roku przez krakowskie Arcana), autorstwa włoskiego profesora, przygotował i wydał Instytut im. Ks. Piotra Skargi.
- pod takim hasłem 23 października w Krakowie odbył się Kongres Konserwatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Gościem specjalnym krakowskiego kongresu był Jego Wysokość Książe Ludwik de Orleans e Braganca, prawnuk ostatniego cesarza Brazylii i spadkobierca brazylijskiego tronu.
W dniu 13 października za pośrednictwem posła Artura Zawiszy (Prawo i Sprawiedliwość) oraz za pośrednictwem senatora Adama Bieli (Liga Polskich Rodzin) przekazaliśmy dla Marszałka Sejmu oraz do wiadomości Marszałka Senatu 400 protestów przeciwko legalizacji związków homoseksualnych w Polsce, podpisanych przez Kierowników Urzędów Stanu Cywilnego z terenu całego kraju.
Za obronę małżeństwa i rodziny oraz zasad moralnych spotkały nas szykany ze strony grup homoseksualnych oraz wspierających je władz, które chcą pozbawić nas prawa do publicznego wyrażania swojego stanowiska.
Na początku sierpnia po raz trzeci odbył się organizowany przez austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) Letni Uniwersytet męskiej młodzieży katolickiej z całego świata. Do miejscowości Gaming położonej 40 km od sanktuarium w Mariazell przybyło około stu młodych katolików, aby wspólnie zastanawiać się nad przyczynami kryzysu współczesnego świata i przyszłością cywilizacji chrześcijańskiej. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: "Dlaczego musimy odbudować cywilizację chrześcijańską? Rozwiązanie dla świata pogrążonego kryzysie".
W odpowiedzi na prowa-dzoną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi akcję: "Powiedz NIE! promocji i legalizacji związków homoseksualnych" napisał do nas JE Ks. Abp Stanisław Dziwisz.
... 
150
151
152
153
154
155
156