Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działa już nie tylko w Krakowie, ale również w Warszawie i we Wrocławiu, gdzie ma swoje osobne oddziały. Liczne grupy złożone głównie ze studentów zbierają się w lokalach Krucjaty, by w katolickiej i konserwatywnej atmosferze dyskutować bieżące sprawy i zdobywać wiedzę oraz formację duchową niezbędną dla ludzi gotowych kształtować życie społeczne podług Bożej woli.
Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, zaniepokojone zapowiedziami prezydenta Baracka Obamy, dążącego do zniesienia zakazu służby homoseksualistów w armii, wydało specjalne oświadczenie, w którym broni wprowadzonej w 1993 r. polityki „Don’t ask, don’t tell”. 
Estońską wersję książki pt.: „W obronie wyższych praw”. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?” przekazał parlamentarzystom Estonii, wszystkim ministrom, oraz burmistrzom dwóch największych miast tego kraju Tallina i Tartu, Valdis Grinsteins, przedstawiciel Fundacji Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Akcja, prowadzona przez IESiR wspólnie z estońskim Instytutem dla Kultury Życia (Stowarzyszenie św. Michała), związana jest z pracami rządu tego kraju nad projektem ustawy legalizującej związki homoseksualne.
Ponad 60 osób obejrzało filmy „The Soviet Story” oraz „Fatima – orędzie tragedii czy nadziei?” w Szczecinie podczas spotkania zorganizowanego pod patronatem dwumiesięcznika „Polonia Christiana” oraz kwartalnika Myśl.pl. Projekcja obu filmów odbyła się 3 lutego br. w Klubie 13 Muz.
Po raz kolejny amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zainicjowało akcję protestacyjną. Tym razem sprzeciwia się sprzedaży przez sieć sklepów z zabawkami Toy R Us znanej gry okultystycznej Glow-in-the-Dark Ouija Board, polecanej dzieciom w wieku od 8 do 14 lat.
Odbywający się co roku 22 stycznia Marsz dla Życia stał się najważniejszym narodowym wydarzeniem pro-life. Wzięli w nim udział liderzy ruchów obrońców życia z całego kraju, którzy co roku przemierzają setki kilometrów, by dostać się do Waszyngtonu, aby ich głos był bardziej słyszalny. Także w tym roku dołączyły do nich tłumy Amerykanów, wypełniając główny deptak, ulice i chodniki, stanowiąc prawdziwe morze ludzi, które wielu szacowało na 300 tys. osób.
Dwa dni płonęły przed Kaplicą Objawień w Sanktuarium w Fatimie świece przywiezione przez przedstawicieli Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi z Polski w ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”. W poniedziałek 11 stycznia do Fatimy dotarła delegacja Instytutu im. ks. Piotra Skargi na czele której stał jego prezes Sławomir Olejniczak. Niestety, atak zimy wydłużył czas jazdy do Portugalii, tak że przywiezione świece trafiły na plac przed bazyliką Matki Bożej Różańcowej dopiero późnym wieczorem. Świece od polskich rodzin zapłonęły w Fatimie - film
Dzięki wsparciu Fundacji Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi ukazała się estońska wersja książki pt.: „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?”. Po litewskim i łotewskim jest to kolejne wydanie tego kompendium wiedzy o homoseksualizmie w świetle doktryny katolickiej w Europie Środkowej.
... 
154
155
156
157
158
159
160
161
162
...