Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi zaapelowało do władz samorządowych o wyrażenie sprzeciwu wobec przyjętej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawodawca zobowiązał samorządy lokalne do wykonania tej niezwykle szkodliwej społecznie antyrodzinnej ustawy. Do tej pory na apel Stowarzyszenia odpowiedziało 176 samorządowców sprzeciwiających się ustawie. Protest podpisało 6 prezydentów miast: Przemyśla, Kielc, Głogowa, Bydgoszczy, Stalowej Woli i Świdnicy oraz 125 wójtów i 45 burmistrzów. Niektóre samorządy wystosowały własne pisma protestacyjne do władz RP. Akcja wiąż trwa, a apele napływają do Stowarzyszenia, które zobowiązało się do przekazania ich na ręce Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.
„Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec przyjętej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2010 r. nr 125 poz. 842) i uważam, że zobowiązanie samorządów lokalnych do jej wykonania jest zarówno szkodliwe społecznie, jak i stanowi marnotrawstwo środków publicznych, które mogłyby zostać wykorzystane na realizację celów przynoszących pożytek całej naszej społeczności.
W związku z tym zwracam się do Pana Marszałka z apelem o podjęcie natychmiastowych działań, które przyczynią się do zmiany tej szkodliwej ustawy, a najlepiej do jej uchylenia w całości” – czytamy w apelu przygotowanym przez Stowarzyszenie.
–
W związku z tym , że wykonanie tej szkodliwej społecznie ustawy zostało przerzucone na barki samorządów zwróciliśmy się do wszystkich wójtów, burmistrzów i prezydentów w kraju (ok. 2 500 urzędników), wysyłając 8 września list z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji protestacyjnej – mówi Piotr Kucharski ze Stowarzyszenia im. ks. P. Skargi.
W liście do władz lokalnych Stowarzyszenie zwraca uwagę na zagrożenia, które niesie dla rodziny wypełnianie przyjętego niedawno prawa. Przypomina również, że zapisy zawarte w ustawie są sprzeczne z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, która w art. 47 zobowiązuje państwo do ochrony prywatności życia rodzinnego. Art. 48 ustawy zasadniczej mówi o prawie rodziców do wychowania dzieci zgodnie z wyznawanymi przekonaniami, a art. 53 gwarantuje rodzicom wolność religijną.
–
W naszej opinii jest to ustawa głęboko ideologiczna. Świadczą o tym nie tylko zapisy ingerujące w autonomię i wolność rodziny, ale także pośpiech w jakim ją przyjęto i brak konsultacji społecznych, również z samorządami lokalnymi, które to prawo będą wykonywać – zaznacza Kucharski.
Do listu dołączony został apel skierowany do Marszałka Sejmu RP Schetyny, z żądaniem podjęcia natychmiastowych działań, które przyczynią się do zmiany tej szkodliwej ustawy, a najlepiej do uchylenia jej w całości.
–
W liście poprosiliśmy samorządowców o podpisanie załączonego apelu i przesłanie na nasz adres. My natomiast zobowiązaliśmy się do złożenia go w odpowiednim czasie na ręce Pana Marszałka. Do tej pory wpłynęło do nas 176 apeli samorządowców sprzeciwiających się ustawie. Protest podpisało 125 wójtów, 45 burmistrzów i 6 prezydentów – mówi Piotr Kucharski.
PiotrSkarga.pl