Bałkanizacja Polski? Relacja ze spotkania w Stalowej Woli

2014-04-14 00:00:00
Bałkanizacja Polski? Relacja ze spotkania w Stalowej Woli

W sobotę wieczorem, 5 kwietnia, w kawiarence "Przystań" przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, w Stalowej Woli odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Polonia Christiana. Tym razem naszym gościem był dziennikarz i publicysta, laureat nagrody „Grand Press” – Witold Gadowski. 

Publicysta skupił się na zmianach zachodzących w naszym kraju, dokonując błyskotliwych analogii do aktualnej sytuacji politycznej i społecznej na Bałkanach. Gadowski skupił się głównie na wpływie służb rosyjskich dokonujących nieustannych prób destabilizacji światowego porządku. Jako przykłady miejsc szczególnej eskalacji działalności służb, publicysta wymienił Kosowo, Krym oraz Kłajpedę. 

Po zakończeniu prelekcji, wśród licznie zgromadzonej publiczności, rozgorzała dyskusja a następnie rozmowy w kuluarach. 

Patronat medialny nad spotkaniem objął portal PCh24.pl. 

Witold Gadowski - zakopiańczyk, absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wieloletni dziennikarz śledczy, prasowy i telewizyjny. Laureat najpoważniejszych dziennikarskich nagród m.in. Grand Press, dwukrotnie nagrody "Watergate", przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich dla najlepszych dziennikarzy śledczych. Twórca reportaży filmowych, które sam nazwał "Tajną historią gospodarczą Polski". Autor wywiadów z najsłynniejszymi terrorystami XX wieku. m.in. z Carlosem "Szakalem", jedynym żyjącym zastępcą Abu Nidala - Abu Bakrem, liderami palestyńskiego Hamasu, członkami RAF oraz wielu innymi. Współautor, z Przemysławem Wojciechowskim, reporterskiej książki Tragarze śmierci, której autorzy, jako pierwsi polscy dziennikarze, głęboko wniknęli w świat międzynarodowego terroryzmu. Specjalista w odkrywaniu działań rosyjskich służb specjalnych w Polsce.Poeta, publicysta, miłośnik kawy i Bałkanów.


PiotrSkarga.pl

Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.
W niedzielę 12 maja w dwóch miejscowościach obwodu lwowskiego – w Pnikucie i w Krukienicach – będzie można wysłuchać prelekcji o św. Szarbelu i ucałować relikwie maronickiego zakonnika, którego kanonizacji dokonał 9 października 1977 roku papież Paweł VI. O libańskim duchownym i świętym opowie działacz pro life i obrońca wartości katolickich Jacek Kotula z Podkarpacia. Niedzielne prelekcje to pierwsze spotkania przygotowane przez Klub „Polonia Christiana” na Ukrainie.