Bartosz Kopczyński w Opolu - Klub „Polonia Christiana” zaprasza!

2024-05-15 00:00:00
Bartosz Kopczyński w Opolu - Klub „Polonia Christiana” zaprasza!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.

Naszym prelegentem podczas tego spotkania będzie Bartosz Kopczyński - prawnik i przedsiębiorca, znany szerzej z działalności w Towarzystwie Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz w Ruchu Ochrony Szkoły. Nasz prelegent jest autorem wielu publikacji dotyczących systemu edukacji, w tym komentarzy i analiz poświęconych reformom edukacji z ostatnich lat, jak również alternatywom dla modelu kształcenia w obecnym wydaniu państwowym. Pisze m.in. dla serwisów PCh24.pl i WTowarzystwie.pl. Występował na licznych konferencjach, w tym ostatnio na konferencji "Jaki jest ostateczny cel antykultury?", zorganizowanej z okazji rocznicy śmierci Krzysztofa Karonia.

Na stronach PCh24.pl, komentując rosnącą presję polityczną na włączenie do nurtu reform tzw. edukacji włączającej, zwracał uwagę, iż konsekwetnie wdrażana inkluzja prowadzi do faktycznej likwidacji edukacji. Koncepcjna edukacji włączającej to projekt drastycznej w formie, jak i w treści "reformy", która ufundowana jest na bazie dokumentów kierunkowych Europejskiej Agencji do Spraw Specjalnych Potrzeb i Edukacji Włączającej, powiązanej - jakże by inaczej - z Komisją Europejską. Bartosz Kopczyński obnażył przy tym wszystkie mankamenty i dotkliwe konsekwencje, jakie wynikają z realizacji tej "reformy", na czele z likwidacją szkół specjalnych.

Lektura dokumentów Europejskiej Agencji przyprawia o drżenie serca. Zagmatwany język postmodernizmu odsłania żywy neomarksizm, agresywny jak nigdy dotąd, skierowany przeciw szkole, która daje narodom wiedzę. Wiedza, oceny, wymogi, kształtowanie charakteru, prawda obiektywna – to wszystko uznane zostało za najgorsze zło. Europejscy neomarksiści pracują więc , aby je usunąć i zastąpić dobrem, czyli absolutną równością i różnorodnością pod każdym tytułem

- pisał w jednym z artykułów opublikowanych na pch24.pl.

Ale antypedagogiczne oblicze polskiego systemu edukacji ma także inne wymiary. Zagrożeń dla podstawowej funkcji szkoły jest więcej, niż mogłoby się wydawać przeciętnej osobie, która nie interesuje się tym tematem. Stąd niezwykle pożyteczne i wartościowe spotkanie, jakie organizujemy dla Państwa w Opolu. Nasz prelegent Bartosz Kopczyński wygłosi na nim wykład zaytytułowany "Od antypedagogiki do antyedukacji".

Klub „Polonia Christiana” zaprasza wszystkich Państwa na to spotkanie do Opola już w najbliższy wtorek 21 maja 2024 r. Spotkajmy się w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota 1, na rogu ulicy Krakowskiej (Opole). Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:30. Wstęp wolny!

Bartosz Kopczyński - Klub Polonia Christiana

piotrskarga.pl
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.
„Mężczyzna. Co to znaczy?” to temat spotkania z red. Krystianem Kratiukiem, na jakie zapraszamy do Poznania na wtorek 25 marca 2025 roku. W dobie celowego zacierania znaczenia męstwa, odpowiedzialności i roli ojca w rodzinie dyskusja o tym, jak uchronić się przed demolowaniem porządku społecznego, opartego na tradycyjnych rolach kobiet i mężczyzn, jest niezwykle aktualna. Szczególnie wobec planów wdrażania szkodliwych programów edukacyjnych, pisanych pod dyktando lewicowych radykałów.
W marcu 1940 roku Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) zadecydowało o skazaniu na śmierć polskich jeńców więzionych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz przetrzymywanych przez NKWD na terenie wschodnich województw II RP. Eksterminacja ponad 20 tys. Polaków rozpoczęła się w kwietniu 1940 i trwała co najmniej do maja 1940 roku.