Belgia: obchody 75. rocznicy objawień NMP w Beauraing

2007-08-21 00:00:00
 

Kościół w Belgii obchodził 75. rocznicę objawień Matki Bożej w Beauraing. Główne uroczystości odbyły się w dniach 18-19 sierpnia – informuje KAI.


Między 29 listopada 1932 r. i 3 stycznia 1933 r. "Maryja ze złotym sercem" ukazała się 33 razy pięciorgu dzieciom w Beauraing. Jedno z nich, 84-letnia Gilberte Degeimbre nadal żyje i mieszka we Włoszech. Biała postać miała rozpostarte ramiona. Widać było jej serce, którego barwa przypominała złoto. Przekazywała dzieciom przesłania, m.in. "Nieustannie się módlcie", "Nawrócę grzeszników", "Jestem Niepokalaną Dziewicą", "Jestem Matką Bożą, Królową Nieba" i "Niech przybywają tu pielgrzymki".


Spokojna dotąd wioska Beauraing stała się ośrodkiem pielgrzymkowym, do którego co roku przybywa 250-300 tys. wiernych. W 1943 r. miejscowy biskup André-Marie Charue z Namur wydał dekret zatwierdzający kult Matki Bożej z Beauraing. W 1947 r. rozpoczęto budowę sanktuarium, zaś dwa lata bp Charue uznał nadprzyrodzony charakter objawień. W 1968 r. po rozbudowie, został oddany do użytku górny kościół wraz z wielką kryptą. Od wielu lat do sanktuarium przybywają grupy Odnowy w Duchu Świętym, organizowane są tu tridua modlitewne i rekolekcje.


Uroczystości jubileuszowe trwają od 29 listopada 2006 r. 15 sierpnia Msza św. z sanktuarium była transmitowana przez Eurowizję. Po południu odbył się tradycyjny obrzęd błogosławieństwa dzieci. Jednak główne obchody przypadły na 18-19 sierpnia. Złożyły się na nie: czuwanie modlitewne, procesja ze świecami i Msza św. odprawiana pod przewodnictwem kard. Godfrieda Danneelsa z Brukseli. Uroczystości z okazji 75. rocznicy objawień zakończą się 29 listopada.


Rektor sanktuarium ks. Jacques Gilon informuje, że od 10 lat, "dzięki dynamicznej grupie wolontariuszy", w Beauraing przyjmuje się tysiące ludzi młodych. Podkreśla zarazem, że "paradoksalnie Beauraing jest bardziej znane zagranicą niż w Belgii. Pielgrzymki przybywają tu z północnej Francji, podczas gdy Belgowie nie znają historii tego szczególnego miejsca". 75. rocznica objawień jest dla rektora dobrą okazją, by "otworzyć drzwi do Beauraing" i sprawić by "przesłanie Maryi, bardzo ewangeliczne, stało się znane".


(źródło: KAI)

Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
Miło nam poinformować, iż w mijającym roku 2024 do siedziby naszego Stowarzyszenia ponownie napłynęły bardzo liczne życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wśród nadawców życzeń, za które składamy serdeczne Bóg zapłać, nie zabrakło biskupa, kapłanów z różnych parafii, jak też i i licznego grona świeckich, w tym Apostołów Fatimy.