Bp Płoski: WP na misjach broni współczesnego przedmurza

2007-09-12 00:00:00

Do chronienia wartości chrześcijańskich i nie przekształcania Europy w Euroarabię zaapelował 11 września biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski. Hierarcha wygłosił homilię podczas Mszy świętej celebrowanej na warszawskiej Cytadeli w przeddzień Święta Wojsk Lądowych - informuje KAI.


W modlitwie uczestniczyły m.in. rodziny żołnierzy poległych podczas pełnienia misji pokojowych.

Bp Płoski zestawił zwycięstwo, jakie w XVII w. pod Wiedniem odniósł nad Turkami Jan III Sobieski z terrorystycznymi atakami na USA z 11 września 2001 r. - Atak ten został zaplanowany ze zbrodniczą precyzją przez Osamę bin Ladena i grupę terrorystów islamskich dokładnie, nieomal co do godziny, tak, aby w rocznicę bitwy pod Wiedniem pomścić na "niewiernych" nie tylko największą klęskę islamu w historii, ale również zadać zabójczy cios naszej cywilizacji - powiedział biskup polowy.

Bp Płoski powiedział, że bezprecedensowy, zbrodniczy atak terrorystów islamskich był skierowany nie tylko w najpotężniejsze państwo naszej cywilizacji, ale był atakiem przeciwko ludzkości.

Biskup podkreślił przy tym znaczenie polskich żołnierzy w koalicji przeciwko globalnemu terroryzmowi. - Na swych mundurach, sztandarach, pancerzach XXI wieku zanieśli biało-czerwone znaki tam, gdzie dziś przebiega w globalnej skali skomplikowana granica przedmurza - powiedział bp Płoski.

Na zakończenie biskup polowy zawierzył żołnierzy wojsk lądowych Maryi, odczytując hymn na cześć Bogarodzicy.

Wraz z biskupem Płoskim przy ołtarzu modlił się ks. płk Dariusz Kowalski, Dziekan Wojsk Lądowych, przedstawiciele Ordynariatu Prawosławnego oraz Ewangelickiego Duszpasterstwa wojskowego.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, generałowie WP oraz członkowie rodzin żołnierzy poległych podczas pełnienia misji pokojowych.

Bp Płoski, wraz z biskupami polowymi prawosławnym i ewangelickim zapalili znicze przed epitafium ku czci żołnierzy Wojsk Lądowych poległych podczas pełnienia służby w misjach pokojowych i stabilizacyjnych. Kwiaty i znicze złożyli również żołnierze i rodziny poległych.

(źródło: KAI)
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
Miło nam poinformować, iż w mijającym roku 2024 do siedziby naszego Stowarzyszenia ponownie napłynęły bardzo liczne życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wśród nadawców życzeń, za które składamy serdeczne Bóg zapłać, nie zabrakło biskupa, kapłanów z różnych parafii, jak też i i licznego grona świeckich, w tym Apostołów Fatimy.