Bp Sgreccia skrytykował tzw. selektywną aborcję

2007-08-28 00:00:00

Dobro wszystkich wymaga bezwzględnej obrony ludzkiego życia, a realizacja tego nakazu przyniesie osobom i społeczeństwu spokój sumienia. Tak przewodniczący Papieskiej Akademii Życia, biskup Elio Sgreccia, skomentował przed mikrofonami Radia Watykańskiego dramatyczne wydarzenie, jakie miało miejsce w tych dniach w Mediolanie. W tamtejszym szpitalu San Paolo na życzenie ciężarnej kobiety lekarze dokonali aborcji - informuje KAI.

Nie "usunęli" jednak płodu dziewczynki z chorobą Downa, lecz jej zdrową bliźniaczkę. Sprawą zajęła się prokuratura, jednak nikomu nie postawiono na razie żadnego zarzutu.

Wypowiadając się na ten temat biskup Sgreccia, który przebywa właśnie na urlopie w pobliżu ośrodka zajmującego się dziećmi niepełnosprawnymi ("w wielu przypadkach dotkniętymi poważniejszymi schorzeniami, aniżeli syndrom Downa") oświadczył, że ten ostatni przypadek "lekarskiej pomyłki" "powinien nakłonić nas do zwiększonego wysiłku na rzecz poszanowania życia od pierwszego momentu, ponieważ stworzenia te posiadają taką samą jak my godność". - Tym bardziej wymagają opieki, kiedy dotknięte są jakimkolwiek kalectwem - stwierdził włoski hierarcha.

Biskup wyraził nadzieję, że kiedyś zmieni się "kultura i prawo" w tej dziedzinie. - Tylko przyjmując życie takie, jakim jest, ze względu na jego wartość i dobro, jakie z sobą niesie, społeczeństwo może dążyć do dobra wspólnego - zaznaczył bp Sgreccia. Nie zawahał się porównać zastosowanej w tym przypadku tzw. aborcji selektywnej do eugeniki. - Ilekroć stosuje się tego rodzaju kryteria selektywne, zabija się osobę, jaką jest nienarodzony - podkreślił prezes Papieskiej Akademii Życia, dodając, że każda aborcja jest w pewnym sensie zawsze selektywna.

(źródło: KAI)
Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.