Bp Stefanek: nigdy nie współpracowałem z SB

2007-11-19 00:00:00


"Nigdy, w żadnej formie, nie współpracowałem ze służbą bezpieczeństwa" - napisał bp Stanisław Stefanek w słowie do wiernych diecezji łomżyńskiej odnosząc się do doniesień prasowych o jego rzekomej współpracy z SB. Biskup poinformował diecezjan, że był ostrzegany o możliwości ataku, a "w ostatnim czasie pojawiły się także z innej strony próby szantażu".

Biskup Stanisław Stefanek w liście do wiernych napisał, że po rezygnacji abp. Stanisława Wielgusa z posługi metropolity warszawskiego był ostrzegany przez znajomych o możliwości ataku za swoje wypowiedzi. „W ostatnim czasie pojawiły się także z innej strony próby szantażu” - napisał pasterz diecezji łomżyńskiej. Przypomniał, że informacje o jego rzekomej współpracy z SB umieszczane były w prasie lokalnej Wielkopolski, a także w dziennikach regionu łomżyńskiego od 12 listopada.

Szczególną uwagę pasterz zwrócił na dziennikarza "Głosu Wielkopolskiego", który odwiedzał biskupa prosząc o przekazanie wyjaśnień na temat "inwigilowania Księży Chrystusowców przez władze komunistyczne. „Dziennikarz szeroko opowiadał przy tym o swojej przyjaźni z moimi zakonnymi współbraćmi, których wymienił z imienia i nazwiska” napisał biskup Stanisław Stefanek.

Artykuł, który po tych rozmowach ukazał się w "Głosie Wielkopolskim", sugerował, że biskup Stefanek mógł być współpracownikiem SB. Takie stwierdzenie biskup łomżyński zdecydowanie odrzucił już w piątek 16 listopada podczas cotygodniowej audycji na antenie Diecezjalnego Radia Nadzieja. Zapewnił, że nie nigdy nie był agentem SB, choć Chrystusowców często nachodzili funkcjonariusze, wyposażeni w listę zarzutów.

Biskup Stefanek stwierdził, że autor artykułu "sięgnął dna kłamstwa i przewrotności". Dlatego specjalne wyjaśnienie biskup skierował do wiernych diecezji. Prosi w nim o modlitwę "o opamiętanie się tych biednych naszych braci, którzy w dalszym ciągu służą kłamstwu i niszczeniu ludzkich sumień". Poprosił też o modlitwę za siebie: "aby nie stać się zakładnikiem mediów i nie przestać służyć w prostocie serca Wam, Dzieciom Kościoła Łomżyńskiego, głoszeniem prawdy Ewangelii".

Źródło: KAI

W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.