Brazylia: porażka proaborcyjnego lobby

2007-11-22 00:00:00

Brazylijska Narodowa Konferencja Zdrowia, „ramię” pro-aborcyjnego Ministerstwa Zdrowia, zdecydowanie odrzuciło propozycję zalegalizowania aborcji – donosi serwis LifeSiteNews.com. XIII Narodowa Konferencja Zdrowia debatowała nad 400 propozycjami mającymi poprawić funkcjonowanie służby zdrowia, w tym m.in. nad wnioskiem zgłoszonym przez feministki dotyczącym "praw seksualnych i reprodukcyjnych kobiet".

Według Francisco Batisty Juniora, dyrektora Narodowej Rady Zdrowia, przynajmniej 70 proc. uczestników głosowało przeciw propozycji legalizacji aborcji w Brazylii. Uczyniono to pomimo rozmycia właściwego celu rezolucji. Na przykład słowo aborcja zostało usunięte z tekstu oryginalnego i zastąpione terminem „prawa reprodukcyjne”. Jest to określenie często używane przez lobby aborcyjne w odniesieniu do możliwości dokonania aborcji.

Rezolucja stanowiła, że: „Zagadnienie zapewnienia praw seksualnych i reprodukcyjnych, oraz poszanowania autonomii kobiet w stosunku do ich ciała, uznaje się za publiczną kwestię zdrowotną i rozważa się legalizację tych praw za pomocą aktów prawnych”.

Odrzucenie propozycji postrzegane jest jako poważna klęska dla lobby pro-aborcyjnego i zwycięstwo społeczeństwa, które poprzez swoich delegatów wypowiedziało się przeciw zabijaniu nienarodzonych.

W ostatnim czasie, w związku z ponawianymi próbami legalizacji aborcji przez socjalistyczny rząd Luli, organizacjom pro-life udało się stworzyć potężny ruch na rzecz ochrony życia od poczęcia aż do śmierci, zyskując poparcie 60 proc. społeczeństwa.

Źródło: LifeSiteNews, CNA, oprac. AS  
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.