Breloki na spotkaniach młodych w Zwierzyńcu i w Ołtarzewie

2011-09-09 00:00:00
Breloki na spotkaniach młodych w Zwierzyńcu i w Ołtarzewie


25 i 26 sierpnia br., koordynator akcji „Nie wstydzę się Jezusa” Grzegorz Pabijan oraz członkowie Krucjaty Młodych Paweł Ozdoba i Zbigniew Dziadosz gościli wraz z przywiezionymi przez siebie brelokami na „Exodusie Młodych” czyli spotkaniu młodzieży diecezji zamojsko – lubaczowskiej w Zwierzyńcu oraz na V Pallotyńskich Spotkaniach Młodych w Ołtarzewie pod Warszawą.

Na spotkaniu w Zwierzyńcu w imieniu Krucjaty Młodych głos zabrał Grzegorz Pabijan. Podczas wykładu, który zgromadził licznych młodych słuchaczy – znaczną część spośród 800 uczestników „Exodusu” – przybliżona została geneza akcji brelokowej oraz motywy kierujące jej organizatorami. Po zakończeniu warsztatów ustawiła się długa kolejka po przywiezione breloki i materiały, a wiele osób zadeklarowało chęć zaangażowania się w działalność Krucjaty Młodych.

Następnego dnia breloki zawitały do Ołtarzewa koło Warszawy, by pojawić się na gromadzących 400 osób V Pallotyńskich Spotkaniach Młodych. Oprócz rozmaitych konferencji oraz świadectw (m.in. Krzysztofa Ziemca, dziennikarza telewizyjnego, zaangażowanego w akcję „Nie wstydzę się Jezusa”), uczestnicy imprezy mieli okazję zapoznać się z ideą akcji i oczywiście zaopatrzyć się w breloki.

Młodzi ludzie zapewnili o swoim przywiązaniu do Jezusa, obiecali nosić codziennie brelok w widocznym miejscu i dawać świadectwo innym, co potwierdził gromki okrzyk: „Nie wstydzę się Jezusa”, tłumu zebranego pod sceną.

Dzięki pomocy księży, sióstr zakonnych i katechetów, w tych dniach udało się rozprowadzić 4400 breloków oraz wiele egzemplarzy publikacji Krucjaty: czasopism „Krzyżowiec” i „Rycerz Lepanto”.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z naszych wizyt w Zwierzyńcu i w Ołtarzewie (filmy gotowe będą już wkrótce), a organizatorom składamy serdeczne Bóg zapłać za zaproszenie!

Krzyżowcy

Źródło: mt1033.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.