Bruksela: prelekcja nt. Projektu Zapatero w siedzibie Pro Europa Christiana

2011-01-25 00:00:00
Bruksela: prelekcja nt. Projektu Zapatero w siedzibie Pro Europa Christiana

8 lutego w siedzibie Stowarzyszenia Pro Europa Christiana w Brukseli (49 rue du Taciturne, Bruxelles) odbędzie się prelekcja z udziałem hiszpańskiego prawnika Ignacia Arsuagi.

Arsuaga jest założycielem i prezesem organizacji Hazte Oir, która zorganizowała w ub. roku liczący ponad 1,5 mln osób Marsz dla Życia w Madrycie. Jest także autorem książki „The Zapatero Project: Chronicle of an anti-Christian assault of the Spanish society”, która trafiła do ponad 100 tys. czytelników w Hiszpanii.  

W książce tej autor potępił realizowany skrupulatnie przez władze skryty program, który zmierza do przekształcenia Hiszpanii pod względem ideologicznym, kulturalnym, legislacyjnym, społecznym i politycznym. Jak przyznaje sam Zapatero „Zmiana, której chcemy wykracza daleko poza zmianę w samym rządzie. Chcemy transformacji społeczeństwa”.

Książka „The Zapatero Porject” obnaża, na czym ta zmiana polega. Przede wszystkim na totalnym praniu mózgu dzieci, niszczeniu rodziny, odmawianiu prawa do życia, wyrzucaniu Kościoła katolickiego ze sfery publicznej i przebudowie narodu.

Program ten jednak nie jest ograniczony do samej Hiszpanii. Ten sam program realizowany jest przez władze większości państw europejskich, w tym przez struktury unijne. Podobnie jak Zapatero, rządy tych państw dążą do zmiany porządku społecznego „zainspirowane systemami filozoficznymi i politycznymi, które wymagają kontroli, jeśli nie monopolu, państwa nad społeczeństwem”, jak się ostatnio wyraził Ojciec Święty w alokucji skierowanej do członków korpusu dyplomatycznego. Mówił on wówczas o dwóch zagrożeniach dla chrześcijan: ograniczaniu wolności wyznania i jawnym prześladowaniu chrześcijan oraz o skrytych programach zeświecczania społeczeństwa, realizowanych w większości państw zachodnich.

Źródło: PiotrSkarga.pl, AS
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
Cookies

Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookies do poprawnego funkcjonowania zawartych w nim treści oraz do innych celów, takich jak dopasowywanie i wyświetlanie reklam spersonalizowanych.

Możesz wybrać, które kategorie plików będą używane - w ustawieniach.