Brytyjskie szkoły ”produkują” analfabetów

2007-08-10 00:00:00


Prawie połowa brytyjskich jedenastolatków, kończąc podstawówkę, ledwo pisze i czyta, nie zna też podstawowych działań arytmetycznych. Rząd chwali się, że i tak jest coraz lepiej, ale zdaniem opozycji to pożałowania godna propaganda - informuje "Rzeczpospolita".

W tym roku do testu kompetencji przystąpiło 600 tysięcy uczniów. Z danych, które ujawniło Ministerstwo Edukacji, wynika, że język angielski zaliczyło 80 procent z nich, a matematykę - 77 procent.

Zadowolenia z osiągnięć resortu oświaty nie podziela opozycja. Zarówno w przypadku angielskiego, jak i matematyki rezultaty rozminęły się z planem, który zakładał 85 procent ocen pozytywnych - informuje dziennik.

Parlamentarzysta Liberalnych Demokratów Stephen Williams podkreślił, że nie udało się zahamować niepokojących tendencji. Nadal zbyt wiele dzieci kończy podstawówki bez wiedzy, która pozwoli im na kontynuację nauki.

Jeszcze więcej cierpkich słów pod adresem Adonisa mają niezależni eksperci - czytamy w "Rz". Według Anastasii de Waal z instytutu Civitas poprawa wyników jest wyłącznie efektem tego, że szkoły zaczęły uczyć pod kątem testów. Nauczyciele nie przekazują dzieciom wiedzy, tylko uczą je techniki zdawania egzaminów. - Pozorny sukces laburzystów jest skutkiem toksycznego koktajlu zaniżania standardów i dostosowywania poziomu nauki do prostych egzaminów - oceniła stanowisko rządu Anastasia de Waal.

Według opozycji odsetek jedenastolatków, którzy zaliczyli test, jest mylący z trzech powodów. Nie tylko dlatego, że do jego zdania wystarcza 27 punktów, i nie tylko dlatego, że program nauczania sprowadza się do wpajania tego, jak radzić sobie z testem, ale również z tego powodu, że jego pytania są banalnie proste. Oznacza to, że ci, którzy oblali sprawdziany z poszczególnych dziedzin, mają problemy z prostym dodawaniem, z czytaniem czy z pisaniem. Zwłaszcza z pisaniem. Okazuje się, że aż jedna trzecia dzieci kończących szkołę podstawową nie zna angielskiego na poziomie elementarnym.


(źródło: Rzeczpospolita)
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
Miło nam poinformować, iż w mijającym roku 2024 do siedziby naszego Stowarzyszenia ponownie napłynęły bardzo liczne życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wśród nadawców życzeń, za które składamy serdeczne Bóg zapłać, nie zabrakło biskupa, kapłanów z różnych parafii, jak też i i licznego grona świeckich, w tym Apostołów Fatimy.