Kolejny antychrześcijański akt agresji w Pakistanie. Władze prowincji Pendżab zajęły teren należący do Kościoła katolickiego w mieście Lahaur i zburzyły kaplicę, szkołę i dom opieki. W czasie pacyfikacji doszło do profanacji obrazów, przedmiotów liturgicznych i kilku egzemplarzy Pisma Świętego.
Sprawę opisał „Nasz Dziennik”. Na należącej do Kościoła i Caritas powierzchni ok. 2 hektarów od 1887 r. znajdował się dom opieki dla osób w podeszłym wieku. Kompleks budynków obejmował też zakon, kaplicę i szkołę dla dziewcząt. Nim jednak doszło do zagrabienia terenów, pendżabskie władze zburzyły wszystkie budynki. Wszystko odbyło się pod okiem wysokiego urzędnika dystryktu.
Według pakistańskich źródeł powodem ataku na ziemię należącą do katolików mogło być nawrócenie się na islam jednej z podopiecznych domu opieki, która uważała, że posiada prawo własności do dwóch zajmowanych przez nią pokoi.
Pakistańscy chrześcijanie i kapłani zareagowali protestami. Przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax przy Konferencji Episkopatu Pakistanu o. Emmanuel Yousaf ostro skrytykował zachowanie lokalnych władz. Również wspólnota Kościoła katolickiego w Pakistanie potępiła działania rządu prowincji Pendżabu w Lahaurze, zwracając uwagę, że "jest to przestępstwo kryminalne (zagrabienia ziemi), które zostało dokonane przez urzędników rządowych".
Źródło: „Nasz Dziennik”
Więcej o dramatycznej sytuacji chrześcijan w Pakistanie czytaj tutaj