Chłopcy wychowywani w tradycyjnych rodzinach lepsi w każdej dziedzinie

2012-01-15 00:00:00
Chłopcy wychowywani w tradycyjnych rodzinach lepsi w każdej dziedzinie

Naukowcy z University of Chicago udowodnili, że chłopcy wychowywani przez matkę i ojca, żyjący w tradycyjnej rodzinie, lepiej radzą sobie z zachowaniem w szkole, są mniej skłonni do bójek i innych zachowań agresywnych. 

Naukowcy badali przypadki zawieszenia w prawach ucznia chłopców w USA. W trakcie poszukiwania przyczyn prowadzących do złych zachowań uczniów korzystano także z badań rodziców i nauczycieli pytanych o zdolności poznawcze dzieci oraz ich społeczny, emocjonalny i fizyczny rozwój. Badacze doszli do wniosku, że w przypadku chłopców sytuacja w rodzinie i jej struktura ma znacznie większy wpływ na ich zachowanie niż typ szkoły czy płeć nauczycieli. Okazało się, że przeżywany przez chłopców bunt przeciwko emocjonalnie lub rzeczywiście rozwiedzionym rodzicom skutkował złym zachowaniem, pogorszeniem ocen, a nawet wydaleniem ze szkoły – czytamy na portalu hli.org.pl. 
 
Szczególnie widoczne są różnice między chłopcami wychowywanymi przez oboje rodziców, a chłopcami mieszkającymi wyłącznie z matką. Niestety, problem pogłębia prawie całkowita feminizacja zawodu nauczycielskiego, która pozbawia chłopców dobrych męskich wzorców oraz zrozumienia ich potrzeb w ważnym okresie wychowawczym. 
 
Według naukowców z Chicago, „wpływ domu" odgrywa znacznie większą rolę niż różnice biologiczne, styl wczesnej edukacji, płeć nauczycieli lub presja rówieśników. Prawdopodobieństwo, że chłopcy będą agresywni maleje w obliczu dobrej opieki rodzicielskiej matki i ojca.
 
 
Źródło: hli.org.pl
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!