Chwalcie z nami Panią Świata!

maj 2018
Chwalcie z nami Panią Świata!

Chwalcie z nami Panią Świata!

W ramach tej kampanii do 430 tysięcy polskich rodzin została rozesłana broszura Chwalcie z nami Panią Świata o nabożeństwie majowym wraz z dołączoną płytą CD.

 

Wyjątkowe nagranie tradycyjnych pieśni maryjnych zostało zarejestrowane podczas pierwszego Kongresu Apostołów Fatimy, który odbył się 20 maja 2017 roku w Krakowie, w ramach obchodów Jubileuszu Stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Akcja miała na celu propagowanie nabożeństwa majowego, a tym samym przypomnienie, że Bóg powinien być zawsze na pierwszym miejscu. Podczas kampanii Instytut zwrócił uwagę na zeświecczenie i komercjalizację majówek, które dziś coraz częściej kojarzą się z wypoczynkiem i popularnym grillowaniem, a nie z nabożeństwami do Matki Bożej w świątyniach i przy kapliczkach.

 

Na przesłanej płycie znalazły się pieśni maryjne w aranżacji Marka Pawełka, wykonane przez Krakowski Chór Męski pod batutą Janusza Wierzgacza. Chórowi towarzyszył Kwintet Dęty Passionart. Posłuchać można między innymi Bogurodzicy, Chwalcie łąki umajone, Salve Regina czy Ave Maris Stella.