Już od środy w sklepach dostępny będzie najnowszy, 46. numer dwumiesięcznika „Polonia Chrystiana”. Choć tematem numeru jest współczesna polska szkoła, to bardzo dużo miejsca poświęcono także zbliżającej się październikowej sesji Synodu Biskupów w Rzymie – w naszym piśmie między innymi wstrząsające wywiady z kardynałem Raymondem L. Burke i arcybiskupem Janem Pawłem Lengą.
- Dopuszczenie do Komunii rozwodników żyjących w nowych związkach byłoby równoznaczne z wyrzeczeniem się nauczania o nierozwiązywalności małżeństwa. Dlatego głoszenie, że homoseksualizm nie jest zaburzeniem bądź ma pozytywne aspekty, to jawna herezja – mówi kardynał Raymond L. Burke. Hierarcha wyjaśnia także sprawę głośnego wywiadu dla jednej z francuskich telewizji, która – manipulując materiałem video – zasugerowała, że kardynał pozostaje w konflikcie z papieżem Franciszkiem. - Nie stoję w konflikcie z papieżem Franciszkiem. Ojciec Święty nigdy mi nie powiedział, żebym nie nauczał czegoś, czego naucza Kościół. Gdyby jednak tak zrobił, to bym się sprzeciwił – wyznał hierarcha.
Porażające są również słowa arcybiskupa Jana Pawła Lengi: - Na synodzie okaże się, po której stronie jest papież. Jeśli przyjmie pozycję tych, którzy go podpuszczają do tego, żeby dawać Komunię rozwiedzionym – dojdzie do herezji w Kościele, a jeżeli tego nie podpisze, nastąpi schizma – mówi były biskup Karagandy. Duchowny ostrzega przed ideologią politycznej poprawności, która – jak zauważa – dosięgła już szczytów hierarchii Kościoła świętego.
Publicyści magazynu „Polonia Christiana” komentują także wydarzenia polityczne. Krystian Kratiuk zastanawia się, jak wyglądać będzie prezydentura Andrzeja Dudy. Czy czeka nas „kontrrewolucja, czy raczej powrót ducha żoliborskiego”? – pyta. Krzysztof Gędłek opisuje za to „szturm na polskie Minas Tirith”, zauważając, iż bestia antykatolicyzmu znów podniosła swój łeb.
We wrześniu nie moglibyśmy nie napisać o szkole. Redaktor naczelny magazynu Sławomir Skiba nie pozostawia złudzeń: „początek września to wspomnienie dość przygnębiające, związane z przeżyciami niemal traumatycznymi. Dotyczy to głównie okresu szkoły podstawowej, do której trafia człowiek z bezpiecznego domu. Spod skrzydeł rodziców, którzy dbają o to, aby mały człowiek czuł się potrzebny i kochany, wpada się w świat pełen wulgarności, agresji i przemocy już zdemoralizowanych, zwykle starszych dzieciaków”- pisze autor w tekście „Witaj szkoło! Żegnajcie złudzenia”.
O swojej walce z bezduszną machiną polskiej edukacji opowiadają Karolina i Tomasz Elbanowscy, założyciele i liderzy Fundacji Rzecznik Praw Rodziców oraz inicjatorzy akcji Ratuj Maluchy. Z kolei Iwona Kucharska pisze o tym, że „nie ma lepszego narzędzia kształcenia młodego pokolenia na mądrych ludzi, świadomych chrześcijan i prawych obywateli, a co za tym idzie: formowania zbiorowej duszy narodu niż dobra, katolicka szkoła”.
Nie można przegapić także kolejnego artykułu o prognozowanym przez nas od pierwszego numeru, islamskim szturmie na Europę. Jego fenomen i zagrożenia wyjaśnia doktor Monika Gabriela Bartoszewicz, w tekście pod wszystko mówiącym tytułem: „Imigracja – gwałt na społeczeństwie”.
Najnowszy numer pisma to także „stałe punkty programu” - felietony Grzegorza Brauna i Andrzeja Pilipiuka, oraz teksty Jacka Kowalskiego i Tomasza A. Żaka oraz wiele innych niezwykle interesujących artykułów.
Serdecznie zachęcamy do lektury!
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy