Co z tą wolną Polską? Wojciech Sumliński w Klubie Polonia Christiana

2012-03-22 00:00:00
Co z tą wolną Polską? Wojciech Sumliński w Klubie Polonia Christiana

We wtorek 24. kwietnia Klub Polonia Christiana zorganizował w Lublinie spotkanie z udziałem Wojciecha Sumlińskiego. Znany polski dziennikarz starał się odpowiedzieć na fundamentalne pytanie - czy mamy wolną Polskę? Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. 



Wojciech Sumliński zasłynął jako dziennikarz śledczy. Był redaktorem Życia, Gazety Polskiej i Wprost. Jest autorem licznych reportaży i programów w TVP: Oblicza prawdy o dzialalności SB i magazynu śledczego 30 minut. Twórcą scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Napisął książki: Teresa Trawa Robot o tajnych operacjach specjalnych SB oraz Z mocy bezprawia. Obecnie współpracuje z Frondą i magazynem śledczym Focus, jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego



Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w spokaniu zachęcamy do przeczytania wywiadu z Wojciechem Sumlińskim, który ukazał się w 24. numerze Polonia Christiana, a którego fragment zamieściliśmy na naszej stronie (link).


Spotkanie w Lublinie

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej IBB Grand Hotel Lublinianka, w Lublinie.  Wojciech Sumliński wygłosił wykład o roli służb specjalnych w procesie transformacji oraz aferach gospodarczych i polityce, wzbudził wielkie zainteresowanie wśród licznie przybyłej publiczności. 



Wśród poruszonych przez uczestników zagadnień, wiele dotyczyło tragedii smoleńskiej, obecnego prezydenta III RP w kontekście aneksu do raportu WSI i afery marszałkowej oraz kondycji polskiej demokracji. W czasie spotkania można było nabyć bestsellery gościa oraz uzyskać jego autograf . Kolejne spotkanie Klubu wkrótce. 






PiotrSkarga.pl,
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.