Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

2023-05-10 00:00:00
Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

Według Alessandro Monteduro, dyrektora włoskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, 400 mln chrześcijan żyje obecnie w obszarach, gdzie są zagrożeni prześladowaniami, również utratą życia. Agresja wobec katolików i miejsc kultu religijnego nasila się także w Polsce. Dlatego też powstała świecka inicjatywa „Obrona Kościoła”, dzięki której powstało kilka petycji w pilnych sprawach. Teraz zaprezentowano nowy portal pod adresem ObronaKosciola.pl.

– Nasza inicjatywa jest narzędziem dla wiernych, chcących wyrazić sprzeciw wobec podsycanej przez mainstreamowe media antykatolickiej fali nienawiści. Ten projekt, realizowany przez katolików z całej Polski, jest niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan – zapraszają inicjatorzy powołania nowej platformy internetowej, mającej na celu obronę Kościoła i ludzi wierzących.

 

Obrona konieczna

 

„Wspólnie bronimy tego, co święte” – takie motto przewodnie pojawia się na banerze głównym nowego portalu pod nazwą „Obrona Kościoła”, który prezentuje nie tylko przykłady prześladowania Kościoła i jego członków, ale także daje możliwość włączania się w akcje petycyjne i szeroko pojmowaną obronę tego, co dla nas święte.

 

Aby przeciwstawić się narastającej fali zła i agresji antychrześcijańskiej (w szczególności antykatolickiej nagonki w Polsce) wierni nauce Chrystusa muszą łączyć swoje siły i pokazywać jedność oraz przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Dzisiaj bowiem w Polsce do wyśmiewania i profanowania świątyń, symboli religijnych i samej nauki Kościoła dochodzi w skali jeszcze kilka lat temu niewyobrażalnej.

 

Ataki na świątynie podczas tzw. strajku kobiet, dewastacje miejsc związanych z postaciami związanymi z Kościołem, dokonywane nawet przez małoletnich, czy wszechobecny w mediach trend poniżania wiary i ludzi wierzących nie mogą pozostawać bez naszej odpowiedzi. Obrona kościołów, kapłanów, wiernych i wspólnoty Kościoła to dzisiaj konieczność.

 

 – W czasie wzrastających ataków na świątynie i katolickich kapłanów, jako wierni jednoczymy się, aby w zorganizowany sposób bronić duchowego bogactwa wiary chrześcijańskiej i jej zasad – wyjaśniają cel powołania „Obrony Kościoła” jej inicjatorzy.

 

Agresja słowna i fizyczna

 

Ataki na Kościół w Polsce to część ogólnoświatowej tendencji medialnego i fizycznego unicestwiania religii chrześcijańskiej. Badania organizacji pozarządowej Open Doors, która od 30 lat podaje państwa, gdzie mniej lub bardziej otwarcie walczy się z religią, wskazują, że w Światowym Indeksie Prześladowań mieści się 50 krajów, w których chrześcijanie są prześladowani z powodu wiary w Chrystusa. W tym smutnym rankingu mówi się, że „siła prześladowań (w 2022 roku – przyp. red.) pozostaje ekstremalnie wysoka w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie zmieniły się znacząco szacunki dot. liczby prześladowanych chrześcijan na świecie - nadal jest to ponad 360 milionów chrześcijan. Około 312 mln chrześcijan z 744 mln chrześcijan zamieszkujących kraje ŚIP poddanych jest prześladowaniom na bardzo wysokim lub ekstremalnie wysokim poziomie”.

 

Obrona Kościoła - ruch ogólnopolskiego sprzeciwu

 

Jak pokazują ostatnie lata, przyspieszenie społecznych procesów rewolucyjnych objawia się nie tylko upadkiem moralności, ale również agresją fizyczną wobec katolików i co najmniej milczącym przyzwoleniem na nią. Do ataków na kościoły i kapłanów zachęca też bezkarność tych, którzy dopuszczają się aktów wandalizmu i zwykłego chuligaństwa. Wyroki sądowe tłumaczące antyreligijne profanacje pseudoartystycznymi wizjami tzw. ludzi sztuki i medialny chłam niskich lotów, obrażający naszą wiarę, nie służą kształtowaniu się kultury lecz niszczą dorobek dziedzictwa narodowego, mocno powiązanego z szacunkiem dla religii i oparciem się o moralne zasady Dekalogu.

 

Sami twórcy potrzebnej i odważnej inicjatywy „Obrona Kościoła” określają projekt realizowany przez katolików z całej Polski jako „niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan. Poprzez petycje, protesty i informowanie o kolejnych aktach agresji, upominamy się o konstytucyjne prawa katolików do wyznawania wiary. Chcemy w ten sposób prowadzić zorganizowaną walkę ze złem, zapuszczającym coraz głębiej korzenie w naszej drogiej Ojczyźnie.”

 

„Obrona Kościoła” to nasza wspólna chrześcijańska odpowiedź na nawałnicę agresji i zła, którym nie możemy się poddawać. Dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin na portalu ObronaKosciola.pl oraz do wspierania na różne sposoby tego pożytecznego dzieła.

 

PiotrSkarga.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.