Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

2023-05-10 00:00:00
Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

Według Alessandro Monteduro, dyrektora włoskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, 400 mln chrześcijan żyje obecnie w obszarach, gdzie są zagrożeni prześladowaniami, również utratą życia. Agresja wobec katolików i miejsc kultu religijnego nasila się także w Polsce. Dlatego też powstała świecka inicjatywa „Obrona Kościoła”, dzięki której powstało kilka petycji w pilnych sprawach. Teraz zaprezentowano nowy portal pod adresem ObronaKosciola.pl.

– Nasza inicjatywa jest narzędziem dla wiernych, chcących wyrazić sprzeciw wobec podsycanej przez mainstreamowe media antykatolickiej fali nienawiści. Ten projekt, realizowany przez katolików z całej Polski, jest niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan – zapraszają inicjatorzy powołania nowej platformy internetowej, mającej na celu obronę Kościoła i ludzi wierzących.

 

Obrona konieczna

 

„Wspólnie bronimy tego, co święte” – takie motto przewodnie pojawia się na banerze głównym nowego portalu pod nazwą „Obrona Kościoła”, który prezentuje nie tylko przykłady prześladowania Kościoła i jego członków, ale także daje możliwość włączania się w akcje petycyjne i szeroko pojmowaną obronę tego, co dla nas święte.

 

Aby przeciwstawić się narastającej fali zła i agresji antychrześcijańskiej (w szczególności antykatolickiej nagonki w Polsce) wierni nauce Chrystusa muszą łączyć swoje siły i pokazywać jedność oraz przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Dzisiaj bowiem w Polsce do wyśmiewania i profanowania świątyń, symboli religijnych i samej nauki Kościoła dochodzi w skali jeszcze kilka lat temu niewyobrażalnej.

 

Ataki na świątynie podczas tzw. strajku kobiet, dewastacje miejsc związanych z postaciami związanymi z Kościołem, dokonywane nawet przez małoletnich, czy wszechobecny w mediach trend poniżania wiary i ludzi wierzących nie mogą pozostawać bez naszej odpowiedzi. Obrona kościołów, kapłanów, wiernych i wspólnoty Kościoła to dzisiaj konieczność.

 

 – W czasie wzrastających ataków na świątynie i katolickich kapłanów, jako wierni jednoczymy się, aby w zorganizowany sposób bronić duchowego bogactwa wiary chrześcijańskiej i jej zasad – wyjaśniają cel powołania „Obrony Kościoła” jej inicjatorzy.

 

Agresja słowna i fizyczna

 

Ataki na Kościół w Polsce to część ogólnoświatowej tendencji medialnego i fizycznego unicestwiania religii chrześcijańskiej. Badania organizacji pozarządowej Open Doors, która od 30 lat podaje państwa, gdzie mniej lub bardziej otwarcie walczy się z religią, wskazują, że w Światowym Indeksie Prześladowań mieści się 50 krajów, w których chrześcijanie są prześladowani z powodu wiary w Chrystusa. W tym smutnym rankingu mówi się, że „siła prześladowań (w 2022 roku – przyp. red.) pozostaje ekstremalnie wysoka w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie zmieniły się znacząco szacunki dot. liczby prześladowanych chrześcijan na świecie - nadal jest to ponad 360 milionów chrześcijan. Około 312 mln chrześcijan z 744 mln chrześcijan zamieszkujących kraje ŚIP poddanych jest prześladowaniom na bardzo wysokim lub ekstremalnie wysokim poziomie”.

 

Obrona Kościoła - ruch ogólnopolskiego sprzeciwu

 

Jak pokazują ostatnie lata, przyspieszenie społecznych procesów rewolucyjnych objawia się nie tylko upadkiem moralności, ale również agresją fizyczną wobec katolików i co najmniej milczącym przyzwoleniem na nią. Do ataków na kościoły i kapłanów zachęca też bezkarność tych, którzy dopuszczają się aktów wandalizmu i zwykłego chuligaństwa. Wyroki sądowe tłumaczące antyreligijne profanacje pseudoartystycznymi wizjami tzw. ludzi sztuki i medialny chłam niskich lotów, obrażający naszą wiarę, nie służą kształtowaniu się kultury lecz niszczą dorobek dziedzictwa narodowego, mocno powiązanego z szacunkiem dla religii i oparciem się o moralne zasady Dekalogu.

 

Sami twórcy potrzebnej i odważnej inicjatywy „Obrona Kościoła” określają projekt realizowany przez katolików z całej Polski jako „niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan. Poprzez petycje, protesty i informowanie o kolejnych aktach agresji, upominamy się o konstytucyjne prawa katolików do wyznawania wiary. Chcemy w ten sposób prowadzić zorganizowaną walkę ze złem, zapuszczającym coraz głębiej korzenie w naszej drogiej Ojczyźnie.”

 

„Obrona Kościoła” to nasza wspólna chrześcijańska odpowiedź na nawałnicę agresji i zła, którym nie możemy się poddawać. Dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin na portalu ObronaKosciola.pl oraz do wspierania na różne sposoby tego pożytecznego dzieła.

 

PiotrSkarga.pl

Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.