Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

2023-05-10 00:00:00
Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

Według Alessandro Monteduro, dyrektora włoskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, 400 mln chrześcijan żyje obecnie w obszarach, gdzie są zagrożeni prześladowaniami, również utratą życia. Agresja wobec katolików i miejsc kultu religijnego nasila się także w Polsce. Dlatego też powstała świecka inicjatywa „Obrona Kościoła”, dzięki której powstało kilka petycji w pilnych sprawach. Teraz zaprezentowano nowy portal pod adresem ObronaKosciola.pl.

– Nasza inicjatywa jest narzędziem dla wiernych, chcących wyrazić sprzeciw wobec podsycanej przez mainstreamowe media antykatolickiej fali nienawiści. Ten projekt, realizowany przez katolików z całej Polski, jest niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan – zapraszają inicjatorzy powołania nowej platformy internetowej, mającej na celu obronę Kościoła i ludzi wierzących.

 

Obrona konieczna

 

„Wspólnie bronimy tego, co święte” – takie motto przewodnie pojawia się na banerze głównym nowego portalu pod nazwą „Obrona Kościoła”, który prezentuje nie tylko przykłady prześladowania Kościoła i jego członków, ale także daje możliwość włączania się w akcje petycyjne i szeroko pojmowaną obronę tego, co dla nas święte.

 

Aby przeciwstawić się narastającej fali zła i agresji antychrześcijańskiej (w szczególności antykatolickiej nagonki w Polsce) wierni nauce Chrystusa muszą łączyć swoje siły i pokazywać jedność oraz przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Dzisiaj bowiem w Polsce do wyśmiewania i profanowania świątyń, symboli religijnych i samej nauki Kościoła dochodzi w skali jeszcze kilka lat temu niewyobrażalnej.

 

Ataki na świątynie podczas tzw. strajku kobiet, dewastacje miejsc związanych z postaciami związanymi z Kościołem, dokonywane nawet przez małoletnich, czy wszechobecny w mediach trend poniżania wiary i ludzi wierzących nie mogą pozostawać bez naszej odpowiedzi. Obrona kościołów, kapłanów, wiernych i wspólnoty Kościoła to dzisiaj konieczność.

 

 – W czasie wzrastających ataków na świątynie i katolickich kapłanów, jako wierni jednoczymy się, aby w zorganizowany sposób bronić duchowego bogactwa wiary chrześcijańskiej i jej zasad – wyjaśniają cel powołania „Obrony Kościoła” jej inicjatorzy.

 

Agresja słowna i fizyczna

 

Ataki na Kościół w Polsce to część ogólnoświatowej tendencji medialnego i fizycznego unicestwiania religii chrześcijańskiej. Badania organizacji pozarządowej Open Doors, która od 30 lat podaje państwa, gdzie mniej lub bardziej otwarcie walczy się z religią, wskazują, że w Światowym Indeksie Prześladowań mieści się 50 krajów, w których chrześcijanie są prześladowani z powodu wiary w Chrystusa. W tym smutnym rankingu mówi się, że „siła prześladowań (w 2022 roku – przyp. red.) pozostaje ekstremalnie wysoka w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie zmieniły się znacząco szacunki dot. liczby prześladowanych chrześcijan na świecie - nadal jest to ponad 360 milionów chrześcijan. Około 312 mln chrześcijan z 744 mln chrześcijan zamieszkujących kraje ŚIP poddanych jest prześladowaniom na bardzo wysokim lub ekstremalnie wysokim poziomie”.

 

Obrona Kościoła - ruch ogólnopolskiego sprzeciwu

 

Jak pokazują ostatnie lata, przyspieszenie społecznych procesów rewolucyjnych objawia się nie tylko upadkiem moralności, ale również agresją fizyczną wobec katolików i co najmniej milczącym przyzwoleniem na nią. Do ataków na kościoły i kapłanów zachęca też bezkarność tych, którzy dopuszczają się aktów wandalizmu i zwykłego chuligaństwa. Wyroki sądowe tłumaczące antyreligijne profanacje pseudoartystycznymi wizjami tzw. ludzi sztuki i medialny chłam niskich lotów, obrażający naszą wiarę, nie służą kształtowaniu się kultury lecz niszczą dorobek dziedzictwa narodowego, mocno powiązanego z szacunkiem dla religii i oparciem się o moralne zasady Dekalogu.

 

Sami twórcy potrzebnej i odważnej inicjatywy „Obrona Kościoła” określają projekt realizowany przez katolików z całej Polski jako „niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan. Poprzez petycje, protesty i informowanie o kolejnych aktach agresji, upominamy się o konstytucyjne prawa katolików do wyznawania wiary. Chcemy w ten sposób prowadzić zorganizowaną walkę ze złem, zapuszczającym coraz głębiej korzenie w naszej drogiej Ojczyźnie.”

 

„Obrona Kościoła” to nasza wspólna chrześcijańska odpowiedź na nawałnicę agresji i zła, którym nie możemy się poddawać. Dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin na portalu ObronaKosciola.pl oraz do wspierania na różne sposoby tego pożytecznego dzieła.

 

PiotrSkarga.pl

Liczna delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi wzięła udział w piętnastym Marszu Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie. Pod hasłem "Polsko, walcz o swoje dzieci!" przemaszerowała w niedzielę 26 maja duża grupa obrońców życia. Nie zabrakło rodzin z dziećmi i wspaniałej atmosfery wspólnoty wartości.
Dlaczego o św. Rafce mówi się jako o „perle wśród libańskich świętych”? Czym zasłynęła i dlaczego do dzisiaj jej kult jest tak popularny i ważny? O tym dowiedzą się Państwo na spotkaniach Klubów „Polonia Christiana” w trzech miejscowościach Podkarpacia – 25 maja w Przeworsku, 2 czerwca w Łańcucie oraz 8 czerwca w Sarzynie. Na tych spotkaniach obecne będą relikwie św. Rafki.
Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.