Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

2024-01-22 00:00:00
Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

W dobie walki ateistów z prawdą o pochodzeniu człowieka spotkanie z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie będzie wyjątkową okazją do poznania spójności nauki i wiary. Przykłady wielu naukowców, badających pochodzenie ludzkiej istoty, pokazują, że religijna wykładnia pojawienia się człowieka na Ziemi jest jak najbardziej zgodna z współczesnymi osiągnięciami i odkryciami nauk przyrodniczych. Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” pt. „Czy katolik może być ewolucjonistą?" - już w czwartek 25 stycznia br.

Inteligentny projekt

 

- Badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że im ktoś dłużej studiuje biologię, przechodząc od szkoły średniej, przez magisterium i doktorat, tym napotyka na większy odsetek osób niewierzących. Kluczowa jest tutaj niewątpliwie indoktrynacja ze strony materialistów, którzy skolonizowali samą naukę i filozofię nauki. Profesor Richard Sternberg, z początku ateista, poprzez swoje badania odkrył najpierw Boga, a później Kościół katolicki. Prof. Michael Behe, który już uprzednio był katolikiem, odkrył „inteligentny projekt” poprzez dociekania przyrodnicze. Siedząc w laboratorium, analizując skomplikowane struktury materii doszedł do wniosku, że nie mogły one ukształtować się przez przypadek i są to rzeczy, które ewidentnie zdradzają zamysł – mówił w wywiadzie udzielonym wiceprezesowi Stowarzyszenia Ks. K Piotra Skargi Arkadiuszowi Stelmachowi dla portalu PCh24.pl o. Michał Chaberek.

 

Pytania niewygodne dla ateistów

 

Promowanie w świecie ewolucjonistycznej teorii Darwina odbywa się mimo wyników badań, które podważają jej naukowe podstawy. W środowiskach ateistycznych teoria Darwina stała się dogmatem, mimo braku udowodnienia zawartej w niej głównej hipotezy o powstaniu gatunku ludzkiego w wyniku ewolucji organizmów żywych. Pytania o sprawstwo powstania organizmów żywych i początek powstania życia na Ziemi są dla ateistów niewygodne, obnażają bowiem miałkość teorii bez logicznego jej uzasadnienia.

- To, że będziemy wierzyć, iż Pan Bóg stworzył pewne rzeczy w świecie, nie oznacza blokowania postępu naukowego. Ten dotyczy bowiem tego, jak świat działa, jak funkcjonują pewne jego struktury, a nie kwestii, skąd się świat wziął, skąd się wzięły gatunki. To jest właśnie pytanie religijne, na które odpowiada nam Pismo Święte. Jeżeli ktoś nie umie uznać tej granicy nauki, to popada w materializm, naturalizm, ewolucjonizm i tak dalej… To są właśnie prądy myślowe, które zawłaszczają sobie sferę religijną. Chcą, żeby nauka wyjaśniała wszystko – mówił w wspomnianym wyżej wywiadzie o. Michał Chaberek.

 

Zapraszamy na spotkanie w Szczecinie

 

Wobec powyższego, zadając sobie pytania o miejsce hipotezy o ewolucyjnym pochodzeniu człowieka, warto skorzystać z wyjątkowej okazji wysłuchania o. Michała Chaberka i udziału w dyskusji, która da nam dodatkowe argumenty w dialogu z ludźmi błądzącymi w poszukiwaniu prawdy o powstaniu życia na Ziemi oraz i znaczeniu, jakie w tym życiu ma istota ludzka.

 

Przypominamy – Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z o. Michałem Chaberkiem w Szczecinie, w czwartek 25 stycznia br. o godz. 19:15 w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19. Temat spotkania: „Czy katolik może być ewolucjonistą?”. Patronat medialny nad spotkaniem objęły media wydawane przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – portal PCh24.pl, portal piotrskarga.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”.

 

piotrskarga.pl

 

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.