Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

2024-01-22 00:00:00
Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

W dobie walki ateistów z prawdą o pochodzeniu człowieka spotkanie z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie będzie wyjątkową okazją do poznania spójności nauki i wiary. Przykłady wielu naukowców, badających pochodzenie ludzkiej istoty, pokazują, że religijna wykładnia pojawienia się człowieka na Ziemi jest jak najbardziej zgodna z współczesnymi osiągnięciami i odkryciami nauk przyrodniczych. Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” pt. „Czy katolik może być ewolucjonistą?" - już w czwartek 25 stycznia br.

Inteligentny projekt

 

- Badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że im ktoś dłużej studiuje biologię, przechodząc od szkoły średniej, przez magisterium i doktorat, tym napotyka na większy odsetek osób niewierzących. Kluczowa jest tutaj niewątpliwie indoktrynacja ze strony materialistów, którzy skolonizowali samą naukę i filozofię nauki. Profesor Richard Sternberg, z początku ateista, poprzez swoje badania odkrył najpierw Boga, a później Kościół katolicki. Prof. Michael Behe, który już uprzednio był katolikiem, odkrył „inteligentny projekt” poprzez dociekania przyrodnicze. Siedząc w laboratorium, analizując skomplikowane struktury materii doszedł do wniosku, że nie mogły one ukształtować się przez przypadek i są to rzeczy, które ewidentnie zdradzają zamysł – mówił w wywiadzie udzielonym wiceprezesowi Stowarzyszenia Ks. K Piotra Skargi Arkadiuszowi Stelmachowi dla portalu PCh24.pl o. Michał Chaberek.

 

Pytania niewygodne dla ateistów

 

Promowanie w świecie ewolucjonistycznej teorii Darwina odbywa się mimo wyników badań, które podważają jej naukowe podstawy. W środowiskach ateistycznych teoria Darwina stała się dogmatem, mimo braku udowodnienia zawartej w niej głównej hipotezy o powstaniu gatunku ludzkiego w wyniku ewolucji organizmów żywych. Pytania o sprawstwo powstania organizmów żywych i początek powstania życia na Ziemi są dla ateistów niewygodne, obnażają bowiem miałkość teorii bez logicznego jej uzasadnienia.

- To, że będziemy wierzyć, iż Pan Bóg stworzył pewne rzeczy w świecie, nie oznacza blokowania postępu naukowego. Ten dotyczy bowiem tego, jak świat działa, jak funkcjonują pewne jego struktury, a nie kwestii, skąd się świat wziął, skąd się wzięły gatunki. To jest właśnie pytanie religijne, na które odpowiada nam Pismo Święte. Jeżeli ktoś nie umie uznać tej granicy nauki, to popada w materializm, naturalizm, ewolucjonizm i tak dalej… To są właśnie prądy myślowe, które zawłaszczają sobie sferę religijną. Chcą, żeby nauka wyjaśniała wszystko – mówił w wspomnianym wyżej wywiadzie o. Michał Chaberek.

 

Zapraszamy na spotkanie w Szczecinie

 

Wobec powyższego, zadając sobie pytania o miejsce hipotezy o ewolucyjnym pochodzeniu człowieka, warto skorzystać z wyjątkowej okazji wysłuchania o. Michała Chaberka i udziału w dyskusji, która da nam dodatkowe argumenty w dialogu z ludźmi błądzącymi w poszukiwaniu prawdy o powstaniu życia na Ziemi oraz i znaczeniu, jakie w tym życiu ma istota ludzka.

 

Przypominamy – Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z o. Michałem Chaberkiem w Szczecinie, w czwartek 25 stycznia br. o godz. 19:15 w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19. Temat spotkania: „Czy katolik może być ewolucjonistą?”. Patronat medialny nad spotkaniem objęły media wydawane przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – portal PCh24.pl, portal piotrskarga.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”.

 

piotrskarga.pl

 

W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.