Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

2024-01-22 00:00:00
Czy katolik może być ewolucjonistą? Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie

W dobie walki ateistów z prawdą o pochodzeniu człowieka spotkanie z o. dr. Michałem Chaberkiem w Szczecinie będzie wyjątkową okazją do poznania spójności nauki i wiary. Przykłady wielu naukowców, badających pochodzenie ludzkiej istoty, pokazują, że religijna wykładnia pojawienia się człowieka na Ziemi jest jak najbardziej zgodna z współczesnymi osiągnięciami i odkryciami nauk przyrodniczych. Zapraszamy na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” pt. „Czy katolik może być ewolucjonistą?" - już w czwartek 25 stycznia br.

Inteligentny projekt

 

- Badania prowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że im ktoś dłużej studiuje biologię, przechodząc od szkoły średniej, przez magisterium i doktorat, tym napotyka na większy odsetek osób niewierzących. Kluczowa jest tutaj niewątpliwie indoktrynacja ze strony materialistów, którzy skolonizowali samą naukę i filozofię nauki. Profesor Richard Sternberg, z początku ateista, poprzez swoje badania odkrył najpierw Boga, a później Kościół katolicki. Prof. Michael Behe, który już uprzednio był katolikiem, odkrył „inteligentny projekt” poprzez dociekania przyrodnicze. Siedząc w laboratorium, analizując skomplikowane struktury materii doszedł do wniosku, że nie mogły one ukształtować się przez przypadek i są to rzeczy, które ewidentnie zdradzają zamysł – mówił w wywiadzie udzielonym wiceprezesowi Stowarzyszenia Ks. K Piotra Skargi Arkadiuszowi Stelmachowi dla portalu PCh24.pl o. Michał Chaberek.

 

Pytania niewygodne dla ateistów

 

Promowanie w świecie ewolucjonistycznej teorii Darwina odbywa się mimo wyników badań, które podważają jej naukowe podstawy. W środowiskach ateistycznych teoria Darwina stała się dogmatem, mimo braku udowodnienia zawartej w niej głównej hipotezy o powstaniu gatunku ludzkiego w wyniku ewolucji organizmów żywych. Pytania o sprawstwo powstania organizmów żywych i początek powstania życia na Ziemi są dla ateistów niewygodne, obnażają bowiem miałkość teorii bez logicznego jej uzasadnienia.

- To, że będziemy wierzyć, iż Pan Bóg stworzył pewne rzeczy w świecie, nie oznacza blokowania postępu naukowego. Ten dotyczy bowiem tego, jak świat działa, jak funkcjonują pewne jego struktury, a nie kwestii, skąd się świat wziął, skąd się wzięły gatunki. To jest właśnie pytanie religijne, na które odpowiada nam Pismo Święte. Jeżeli ktoś nie umie uznać tej granicy nauki, to popada w materializm, naturalizm, ewolucjonizm i tak dalej… To są właśnie prądy myślowe, które zawłaszczają sobie sferę religijną. Chcą, żeby nauka wyjaśniała wszystko – mówił w wspomnianym wyżej wywiadzie o. Michał Chaberek.

 

Zapraszamy na spotkanie w Szczecinie

 

Wobec powyższego, zadając sobie pytania o miejsce hipotezy o ewolucyjnym pochodzeniu człowieka, warto skorzystać z wyjątkowej okazji wysłuchania o. Michała Chaberka i udziału w dyskusji, która da nam dodatkowe argumenty w dialogu z ludźmi błądzącymi w poszukiwaniu prawdy o powstaniu życia na Ziemi oraz i znaczeniu, jakie w tym życiu ma istota ludzka.

 

Przypominamy – Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z o. Michałem Chaberkiem w Szczecinie, w czwartek 25 stycznia br. o godz. 19:15 w Starym Młynie, przy ul. Szerokiej 19. Temat spotkania: „Czy katolik może być ewolucjonistą?”. Patronat medialny nad spotkaniem objęły media wydawane przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi – portal PCh24.pl, portal piotrskarga.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”.

 

piotrskarga.pl

 

W trudnych okresach polskiej historii z Podhala często płynął głos rozsądku i przywiązania do polskości. Dzisiaj, w obliczu niszczenia polskiej szkoły przez lewackich ideologów z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Górale chcą wyrazić swój sprzeciw i upomnieć się o normalność procesu edukacji. W sobotę 21 grudnia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci organizują manifestację w Parku Miejskim w Nowym Targu. Protest odbędzie się w godzinach 12.00 – 14.00.
Kardynał Gerhard Ludwig Müller, biskup Athanasius Schneider ORC, biskup Joseph Strickland oraz ojciec Jan Strumiłowski OCist to duchowni występujący w filmie „Credo”, przekazujący nam cenną wiedzę o współczesnym Kościele. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom będzie wyemitowany w środę 18 grudnia w Elblągu. Na bezpłatny pokaz zapraszają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Za wymysły lewackich propagandzistów płacimy wszyscy w podniesionych cenach nośników energii, nowych podatkach i poprzez ukryte koszty, windujące wydatki na produkcję, usługi i funkcjonowanie gospodarstw domowych. O tym, w jaki sposób tzw. walka o ochronę klimatu będzie rzutowała na drenowanie budżetów rodzin i firm dowiemy się na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu 19 grudnia w „Domu Technika”. Tytuł spotkania z dr. Mariuszem Błochowiakiem to „Oszustwo klimatyczne – przyczyny zmian klimatu”.
Czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście na świat Bożej Dzieciny, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze dni przybliżające nas do Bożego Narodzenia, zwróćmy nasze myśli do betlejemskiej stajenki i zaczerpnijmy nadziei na osobiste odrodzenie. Oddajmy się modlitwie przygotowującej nas do Narodzin Pana i skorzystajmy z rekolekcji prowadzonych przez O. Jana Strumiłowskiego OCist, udostępnionych na kanale PCh24TV. Pomóżmy w ich promocji, aby dotarły do jak najszerszego grona osób.
W niesieniu pomocy ofiarom tegorocznej powodzi na południu Polski konieczne było starcie się z dwoma żywiołami – niszczycielską siłą nieujarzmionej wody i bolesnymi owocami kampanii wrogości wobec Kościoła. Przyjaciele i Darczyńcy Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udowodnili, że sercem, rozumem i ludzką hojnością można wygrać z wieloma przeciwnościami, zwyciężając dobrem i miłością.