Czy korporacje tworzą świecką religię? Prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana”

2022-08-30 00:00:00
Czy korporacje tworzą świecką religię? Prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana”

Jak globaliści programują zmiany, które w miejscu człowieka rozumnego widzą homo deus – człowieka – boga, a raczej człowieka uzurpującego sobie prawo do swojej „boskości”? Czy wielkie korporacje, tworzące w Dolinie Krzemowej najnowsze biotechnologiczne rozwiązania, doszły już do etapu ustanowienia nowej, nieformalnej świeckiej religii? O tym czym ma być tzw. podejście homo deus i jakie zagrożenia wynikają z tych rewolucyjnych pomysłów będzie można podyskutować z prof. Markiem Czachorowskim w Warszawie 2 września.

 

Szokujące pomysły Światowego Forum Ekonomicznego i transhumanistyczne wizje globalistów – to tematy, o jakich opowie uczestnikom najbliższego spotkania Klubu Polonia Christiana w Warszawie prof. Marek Czachorowski.

Marek Czachorowski jest doktorem habilitowanym, wybitnym twórcą dzieł naukowych i popularnonaukowych z zakresu etyki i filozofii.  Studia filozoficzne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim kończył pod kierunkiem ks. prof. Tadeusza Stycznia SDS (praca magisterska nosiła tytuł „Odpowiedzialność i człowiek według Romana Ingardena”). Następnie w 1997 r. obronił pracę doktorską pt. „Stanowisko Karola Wojtyły /Jana Pawła II w sporze o miłość jako kryterium moralnej oceny antykoncepcji”. Z kolei stopień doktora habilitowanego został mu nadany na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy oraz na stanowisku adiunkta w Katedrze Nauk o Rodzinie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II.

 

Publikacje naszego prelegenta cieszą się dużym zainteresowań studentów i pracowników naukowych. Dzięki barwnemu i precyzyjnemu językowi udaje mu się wyjaśniać zawiłe kwestie filozoficzne oraz zajmować czytelne stanowisko w kluczowych sporach o charakterze etycznym. Warto tutaj wskazać m.in. na jego autorskie hasła w „Encyklopedii Białych Plam”, czy też na publikacje takie jak „Światowy spisek przeciwko życiu” (2015), „Gendermania” (2013), „Spór o nierozerwalność małżeństwa. Analiza filozoficzna” (2009), „Ku epoce rodziny” (2000).

 

Prof. Czachorowski w ciekawy sposób opisuje i interpretuje doktrynalne nauczanie Kościoła, co zarazem stanowi oręż w starciach światopoglądowych z reprezentantami poglądów dalekich od chrześcijaństwa. Programy publicystyczne, w których bierze udział (głównie na antenie Radia Maryja i w Telewizji Trwam), poruszają często kluczowe dyskursy, takie jak spór o prawo do życia, obronę małżeństwa jako nierozerwalnego związku kobiety i mężczyzny, czy też pytanie o granice dopuszczalnej ingerencji współczesnej nauki w organizm człowieka. Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na poświęcone takim rozważaniom spotkanie z wybitnym filozofem i etykiem – profesorem Markiem Czachorowskim.

Serdecznie zapraszamy Państwa na wykład pt. „Homo deus. Nowa religia Doliny Krzemowej?”, który odbędzie się już w piątek 2 września 2022 r. o godz. 18:00 w ramach spotkań Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie. Miejsce naszego spotkania to ulokowana na 1. piętrze sala konferencyjna Domu Literatury w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Wstęp wolny!

 

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie

W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.