Debata w naszym krakowskim Klubie: „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”

2024-10-31 00:00:00
Debata w naszym krakowskim Klubie: „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”

Bartosz Kopczyński, Jakub Zgierski i Robert Zawadzki to uczestnicy ciekawie zapowiadającej się debaty w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”, którą poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dyskusja na temat zagrożeń, jakie niesie dla nas antykultura to dobry sposób rozpoznania wroga tradycji, wiary i porządku cywilizacyjnego, który lewicowi rewolucjoniści chcą zniszczyć. Na debatę zapraszamy do Krakowa już w piątek 15 listopada 2024 roku.

Co robią uczniowie Marksa?

 

Marks wyjaśnia, że ta własność prywatna, jej istotę stanowią pewne instytucje, które określają życie społeczne. I jeśli chce się przeprowadzić radykalne zmiany, jeśli chce się zrobić rewolucję (w tamtym znaczeniu), to trzeba znieść własność prywatną, ponieważ źródłem zła jest własność prywatna. Ona w praktyce jest konstytuowana przez instytucje kultury. Marks wymienia te instytucje i mówi wprost, że jeśli chce się stworzyć nowy, lepszy, niewadliwy świat, to trzeba odejść od tych instytucji, i wymienia je: państwo, religia, sztuka, nauka, itd. Wymienia wszystkie te instytucje, które w toku historii złożyły się na powstanie czegoś, co my z całym zróżnicowaniem nazywamy współczesną cywilizacją, i to tą, którą Koneczny nazwał cywilizacją łacińską – mówił w 2021 roku w studiu PCH24TV śp. Krzysztof Karoń. Nieodżałowany historyk, publicysta, filozof, pisarz upowszechnił pojęcie antykultury, pokazując jej źródła w antykatolickich rewolucjach, które przetaczały się przez Europę co najmniej od czasów rewolucji francuskiej.

 

Jak rozpoznać antykulturę?

 

Podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, w piątek 15 listopada, będziemy mogli poznać argumenty dające się wykorzystać w dyskusjach z propagatorami antykultury, będziemy mogli łatwiej ujawniać ich prawdziwe cele i destrukcyjne działania. Wielką zasługą śp. Krzysztofa Karonia było spopularyzowanie pojęcia antykultury i powiązanie go z całą gamą zachowań i ideologicznych ataków na cywilizację chrześcijańską.


Teraz dzieło intelektualne K. Karonia kontynuują jego uczniowie oraz osoby, dostrzegające zgubny wpływ rewolucji antykulturalnej na społeczeństwa i narody. W najbliższych miesiącach w Polsce może być głośno o inicjatywach, które będą służyć skutecznej reakcji na antykulturę: o Instytucie Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia oraz o produkcji filmu dokumentalnego.

 

Znani prelegenci

 

Na spotkaniu w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” o szczegółach przygotowywanych działań osłabiających wpływ antykultury na polskie społeczeństwo opowiedzą prelegenci zaangażowani w te inicjatywy:

  • Jakub Zgierski: Dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Założyciel Instytutu Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury".
  • Bartosz Kopczyński: Z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.
  • Robert Zawadzki: Ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Zapraszamy na debatę pn. „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”w Klubie „Polonia Christiana” w Krakowie już w piątek 15 listopada 2024 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej hotelu Golden Tulip przy ul. Krakowskiej 28 (poziom -1).


Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Na miejscu dostępne będą książki i materiały na temat antykultury. Wstęp wolny!



piotrskarga.pl


„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!