Debata w naszym krakowskim Klubie: „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”

2024-10-31 00:00:00
Debata w naszym krakowskim Klubie: „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”

Bartosz Kopczyński, Jakub Zgierski i Robert Zawadzki to uczestnicy ciekawie zapowiadającej się debaty w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”, którą poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Dyskusja na temat zagrożeń, jakie niesie dla nas antykultura to dobry sposób rozpoznania wroga tradycji, wiary i porządku cywilizacyjnego, który lewicowi rewolucjoniści chcą zniszczyć. Na debatę zapraszamy do Krakowa już w piątek 15 listopada 2024 roku.

Co robią uczniowie Marksa?

 

Marks wyjaśnia, że ta własność prywatna, jej istotę stanowią pewne instytucje, które określają życie społeczne. I jeśli chce się przeprowadzić radykalne zmiany, jeśli chce się zrobić rewolucję (w tamtym znaczeniu), to trzeba znieść własność prywatną, ponieważ źródłem zła jest własność prywatna. Ona w praktyce jest konstytuowana przez instytucje kultury. Marks wymienia te instytucje i mówi wprost, że jeśli chce się stworzyć nowy, lepszy, niewadliwy świat, to trzeba odejść od tych instytucji, i wymienia je: państwo, religia, sztuka, nauka, itd. Wymienia wszystkie te instytucje, które w toku historii złożyły się na powstanie czegoś, co my z całym zróżnicowaniem nazywamy współczesną cywilizacją, i to tą, którą Koneczny nazwał cywilizacją łacińską – mówił w 2021 roku w studiu PCH24TV śp. Krzysztof Karoń. Nieodżałowany historyk, publicysta, filozof, pisarz upowszechnił pojęcie antykultury, pokazując jej źródła w antykatolickich rewolucjach, które przetaczały się przez Europę co najmniej od czasów rewolucji francuskiej.

 

Jak rozpoznać antykulturę?

 

Podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, w piątek 15 listopada, będziemy mogli poznać argumenty dające się wykorzystać w dyskusjach z propagatorami antykultury, będziemy mogli łatwiej ujawniać ich prawdziwe cele i destrukcyjne działania. Wielką zasługą śp. Krzysztofa Karonia było spopularyzowanie pojęcia antykultury i powiązanie go z całą gamą zachowań i ideologicznych ataków na cywilizację chrześcijańską.


Teraz dzieło intelektualne K. Karonia kontynuują jego uczniowie oraz osoby, dostrzegające zgubny wpływ rewolucji antykulturalnej na społeczeństwa i narody. W najbliższych miesiącach w Polsce może być głośno o inicjatywach, które będą służyć skutecznej reakcji na antykulturę: o Instytucie Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia oraz o produkcji filmu dokumentalnego.

 

Znani prelegenci

 

Na spotkaniu w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” o szczegółach przygotowywanych działań osłabiających wpływ antykultury na polskie społeczeństwo opowiedzą prelegenci zaangażowani w te inicjatywy:

  • Jakub Zgierski: Dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Założyciel Instytutu Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury".
  • Bartosz Kopczyński: Z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.
  • Robert Zawadzki: Ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.

Zapraszamy na debatę pn. „Przełamać antykulturę. Szanse i zagrożenia”w Klubie „Polonia Christiana” w Krakowie już w piątek 15 listopada 2024 r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej hotelu Golden Tulip przy ul. Krakowskiej 28 (poziom -1).


Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Na miejscu dostępne będą książki i materiały na temat antykultury. Wstęp wolny!



piotrskarga.pl


We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.