Dlaczego mordują chrześcijan? Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

2023-01-04 00:00:00
Dlaczego mordują chrześcijan? Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

Zabójstwa i porwania chrześcijan w krajach muzułmańskich to nie jedyny sposób walki z Kościołem. Do metod niszczenia wiernych nauce Chrystusa zaliczyć też należy ideologiczną infiltrację Kościoła, zakazywanie obecności symboli wiary w przestrzeni publicznej, podporządkowanie struktur kościelnych władzom państwowym czy wymuszanie na duchownych działań sprzecznych z Tradycją i doktryną kościelną. O najnowszym raporcie na temat prześladowania chrześcijan w świecie opowie 12 stycznia w Krakowie Konrad Ciempka, dyrektor krakowskiego Biura Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

 

- W ubiegłym roku intensywność prześladowań chrześcijan na całym świecie nadal rosła. Na całym świecie ponad 360 milionów chrześcijan jest przedmiotem intensywnych prześladowań i dyskryminacji z powodu swojej wiary. W 50 krajach ujętych w Światowym Indeksie Prześladowań jest to nawet w bardzo wysokim lub ekstremalnym stopniu prawdziwe; 312 milionów z 737 milionów żyjących tam chrześcijan jest dotkniętych tym problemem – czytamy na stronie opendoors.pl, należącej do organizacji Open Doors.

 

Założona w 1955 roku Open Doors jest międzywyznaniową chrześcijańską organizacją pomocową, od ponad 67 lat pomagającą prześladowanym chrześcijanom w około 60 krajach. Ta organizacja przygotowuje także coroczne raporty o prześladowaniu chrześcijan i stwierdza, że obecnie ma miejsce największe prześladowanie chrześcijan w historii. Według obecnych szacunków, na które powołuje się Open Doors, w 50 krajach około 309 milionów chrześcijan spotyka się z bardzo wysokim lub ekstremalnym poziomem prześladowań i dyskryminacji za wyznawanie Jezusa Chrystusa.

 

W pierwszej dziesiątce niechlubnej listy są kraje muzułmańskie (Afganistan, Somalia, Libia, Jemen, Erytrea, Nigeria, Pakistan, Iran), komunistyczna Korea Północna oraz Indie, gdzie dominującą religią jest hinduizm (ok. 80 proc. społeczeństwa).

 

Prelegent spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, Konrad Ciempka, znany jest czytelnikom i widzom mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. O prześladowaniach uczniów Chrystusa w najludniejszym kraju Afryki – Nigerii – wypowiadał się m.in. w naszej telewizji internetowej PCh24TV. W tym liczącym 219 mln mieszkańców państwie afrykańskim działa islamskie ugrupowanie terrorystyczne Boko Haram, o którego zbrodniach skierowanych przeciwko chrześcijanom niewiele pisze się w mass mediach głównego nurtu.

 

Naszą wiedzę o tym, gdzie w świecie chrześcijanie najmocniej cierpią za wierność nauce Chrystusa będziemy mogli poszerzyć słuchając i rozmawiając z Konradem Ciempką – prelegentem krakowskiego Klubu „Polonia Christiana”. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego Biura Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” odbędzie się w czwartek 12 stycznia 2023 r. o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 – obok kościoła pw. Bożego Ciała na Kazimierzu w Krakowie. Przypominamy, iż wstęp na spotkania Klubu „Polonia Christiana” jest bezpłatny.

 
PiotrSkarga.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.