Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
– Krzysztof Karoń doszedł do wniosku, że aby zrozumieć współczesną sztukę trzeba zrozumieć najważniejszy nurt myślowy naszych ostatnich dwóch stuleci, czyli marksizm. Bardzo mocno podkreślał, że najważniejsze w tej ideologii jest to co Karol Marks powiedział we wczesnych dziełach. Mianowicie podkreślał, że Marksiści poprzez antykulturę dążą do całkowitego odwrócenia, zaprzeczenia tego czym jest człowiek, czyli do całkowitego zniszczenia kultury ludzkiej, moralności i wszystkiego co jest w człowieku i w świecie pozytywne, po to, aby doprowadzić człowieka do stadium całkowitego prymitywizmu, bezbronności, aby tak naprawdę człowiek był tylko poruszającą się na skutek impulsów zupełnie kupą mięśni, które będą się poruszały w rytm najbardziej prymitywnych instynktów – tymi słowami wspominał w 2023 roku wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej Arkadiusz Stelmach wkład naukowy i intelektualny śp. Krzysztofa Karonia w obnażanie działań współczesnych marksistów, którzy poprzez antykulturę dążą do całkowitego zniszczenia moralności i normalności.
Temat antykultury i neomarksistowskiego eksperymentu, dokonującego się na polskim gruncie, będzie niezwykle interesującym wprowadzeniem do lepszego poznania obecnych działań radykalizującej się coraz bardziej lewicy, która swój program stara się narzucić Polakom.
Zapraszamy do udziału w dyskusji nad zagadnieniami związanymi z antykulturą oraz jej wpływem na współczesne społeczeństwo, a zwłaszcza w kontekście deformy polskiego systemu oświaty.
W debacie, organizowanej w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Lublinie, udział wezmą:
- Jakub Zgierski – dziennikarz i publicysta. Z zamiłowania badacz marksizmu, a z wykształcenia edytor tekstów, korektor i marketingowiec. Redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury" oraz założyciel Fundacji Instytut Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia.
- Bartosz Kopczyński – z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.
- Dariusz Rozwadowski – historyk, pisarz, nauczyciel, działacz sportowy, a także autor książek popularnonaukowych „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, „Kościół w obliczu rewolucji. Marksistowski marsz przez instytucje Kościoła katolickiego” oraz "Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka".
- Robert Zawadzki – ekonomista i dziennikarz związany ze środowiskiem Telewizji TRWAM. Specjalizuje się w tematyce klimatyczno-energetycznej. Reżyser serialu „Antykultura” oraz „Demaskowanie integracji europejskiej”. Autor książki „Odnawialne źródła władzy”.
Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Stelmach, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz szef Rady Programowej portalu PCh24.pl.
Przypominamy: Klub „Polonia Christiana” w Lublinie, poświęcony tematowi „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Spotkanie lubelskiego Klubu „Polonia Christiana” w sali konferencyjnej hotelu „Logos” w Lublinie (na 1 piętrze, sala 117), ulica Akademicka 4.
Wstęp na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” jest wolny.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy