Druga edycja konkursu fotograficznego ”365 dni z Maryją”

2013-02-07 00:00:00
Druga edycja konkursu fotograficznego ”365 dni z Maryją”
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w otwartym konkursie fotograficznym na najlepsze zdjęcie do kalendarza „365 dni z Maryją” na rok 2014. Po bardzo udanej pierwszej edycji konkursu, która zaowocowała publikacją wielu wspaniałych zdjęć w kalendarzu na rok 2013, Instytut im. ks. Piotra Skargi postanowił powtórzyć inicjatywę. Powołane przez Instytut Jury wybierze zdjęcia, które zostaną zamieszczone w najbliższym kalendarzu.

Nagrodą za najlepszą fotografię będzie 4-dniowa pielgrzymka do Fatimy. Pozostali wyróżnieni otrzymają piękne dewocjonalia (krucyfiksy, figury Najświętszego Serca Pana Jezusa, różańce) oraz książki. Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz zgłoszenie udziału, które należy wysłać razem ze zdjęciami, znajdują się na stronie internetowej www.fatima.pl.

Wymogiem konkursowym jest, by zdjęcia miały rozdzielczość min. 3508x2480 px. w poziomie, a także zostać wykonane w Polsce w różnych porach roku. Tematyka fotografii to: architektura (miasta, wsie, zabytki), architektura sakralna (np. kościoły, klasztory, kapliczki, przydrożne krzyże), pejzaż przyrodniczy. Każdy uczestnik może nadesłać nie więcej niż 10 fotografii.

Fotografie razem ze Zgłoszeniem udziału prosimy nadsyłać w formie elektronicznej (na CD, DVD lub pendrive) na adres pocztowy redakcji „Przymierza z Maryją” z dopiskiem „konkurs fotograficzny” do dnia 31 lipca 2013 r. (termin dotarcia przesyłki).


Źródło: Fatima.pl
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.