Dziewiąta porcja róż od Polaków dla św. Rity z Casci!

styczeń 2022
Dziewiąta porcja róż od Polaków dla św. Rity z Casci!

Dziewiąta porcja róż od Polaków dla św. Rity z Casci!

Niezawodnie, jak w każdy ostatni czwartek miesiąca od początku naszej akcji, polscy katolicy umożliwili wspaniałe uczczenie świętej augustianki! Kolejna porcja róż – tym razem już dziewiąta – powędrowała do włoskiej Casci z dalekiego, słowiańskiego kraju, aby przypominać, jak żywy i silny jest dziś kult tej szczególnie wybranej przez Boga mniszki w ojczyźnie św. Jana Pawła II!

W styczniu wszystkie nasze róże rozmieszczono wokół sarkofagu z doczesnymi szczątkami św. Rity. Duży, podłużny bukiet z biało-czerwoną wstęgą z nazwą Stowarzyszenia znalazł się z przodu, pod płaskorzeźbą z wizerunkami świętych, tam gdzie modli się najwięcej pielgrzymów. Cztery bukiety ozdobiły rogi sarkofagu, włożone do pięknych, alabastrowych wazonów. Jak zawsze cztery podłużne bukiety umieszczono na ścianach, przy samej przeszklonej trumnie z odpornym na ludzkie procesy ziemskim ciałem Świętej.

Przed nami jeszcze trzy edycje naszej kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”. Zróbmy, co w naszej mocy, aby ostatnie odsłony tej wyjątkowej akcji zapisały się szczególnie w historii kultu św. Rity z Cascii!