Policja egipska aresztowała trzech muzułmanów podejrzewanych o zamordowanie dwóch chrześcijan. Domniemanych morderców zatrzymano w Al-Kosheh - na południu Egiptu. Wszystkim przedstawiono zarzut zabójstwa 45 -letniego Wasfy'a Sadeq Ishaka i jego bratanka 18-letniego Karama Philippe Androusa – informuje KAI.
Do morderstwa doszło w październiku. Ofiary obwiniano wcześniej o to, że pomogły innemu chrześcijaninowi - oskarżanemu przez miejscową społeczność o związek z muzułmanką. Mężczyzna musiał uciekać z miasta w obawie o swoje życie. Zemsty na tych, którzy udzielili schronienia uciekinierowi dokonali członkowie rodziny muzułmanki.
W tej samej miejscowości, w której zdarzyło się ostatnie morderstwo, 7 lat wcześniej wybuchły jedne z najbardziej gwałtownych walk na tle religijnym w historii kraju. Zginęło wtedy dwudziestu chrześcijan, tyle samo osób zostało rannych. Sąd uniewinnił większość podejrzanych o przemoc. Skazano tylko cztery osoby: jednego mężczyznę na 15 lat więzienia za zabójstwo muzułmanina; trzech pozostałych otrzymało kary od roku do dwóch lat za udział w zamieszkach. Uniewinnienia spotkały się z dezaprobatą egipskiej mniejszości chrześcijańskiej. Koptyjscy duchowni podkreślali, że wyrok sądu może być odebrany jako przyzwolenie na zabijanie chrześcijan.
W Aleksandrii w ubiegłym roku 45- letni muzułmanin zabił nożem chrześcijanina i ranił pięciu innych. Incydent wywołał trzydniowe zamieszki na ulicach miasta. W ich wyniku zginął muzułmanin.
W lutym br. muzułmanie ostrzelali sklepy chrześcijańskie w południowym Egipcie po tym, jak rozeszła się plotka o romansie między muzułmanką a wyznawcą Kościoła koptyjskiego.
Egipt liczy ok. 76 milionów mieszkańców. 10 proc. populacji stanowią chrześcijanie Kościoła koptyjskiego. Katolików mieszka tam około 240 tysięcy.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.