Parlament Ekwadoru postanowił odłożyć w czasie rozpatrywanie projektu nowego prawa, które czyniłoby nielegalnym, dokonywanie tzw. aborcji terapeutycznej, czyli „uzasadnionej” obawami o istnienie ewentualnych wad wrodzonych płodu. Obecnie aborcja taka nie jest w tym kraju karana – czytamy w serwisie KAI.
Według prawa obowiązującego w Ekwadorze aborcja ze wzglądów medycznych ma chronić zdrowie matki i może być dokonywana w sytuacji stwierdzenia defektów genetycznych nienarodzonego dziecka. Dopuszcza się także zabijanie dzieci nienarodzonych w przypadkach gwałtu.
Tymczasem odłożenie w czasie projektu zakazującego dokonywania aborcji terapeutycznej oznaczać może w rzeczywistości całkowitą rezygnację z zajmowania się tą sprawą, gdyż niebawem ma powstać nowa konstytucja państwa, do napisania której specjalnie zwołano Zgromadzenie Konstytucyjne - zauważa LifeSiteNews.
Prezydent Ekwadoru Rafael Correa – katolik, który określa sam siebie jako "lewicowego chrześcijanina" – oświadczył publicznie, że ochrona prawna dziecka nienarodzonego nadal będzie zagwarantowana przez konstytucję. Jednak przewodniczący parlamentu Alberto Acosta powiedział ostatnio, że w ustawie zasadniczej nie będzie żadnych odniesień do problemu aborcji. Kwestie te - zdaniem Acosty - będzie regulować polityka państwa.
agadnienia dotyczące ochrony życia dziecka nienarodzonego były jednymi z kluczowych podczas wyborów, które odbyły się 30 września.
Głównym celem prezydenta Correi, uchodzącego za sojusznika prezydenta Wenezueli - Hugo Chaveza, jest zwiększenie liczby lat kadencji prezydenckiej z czterech do pięciu lub sześciu.
O zachowanie spokoju i nasilenie wysiłków na rzecz pojednania narodowego apelowali niedawno biskupi Ekwadoru. Duchowni wezwali również deputowanych Zgromadzenia, aby pamiętali o poszanowaniu godności człowieka od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.