Fatimska Pani na Litwie

2007-10-04 00:00:00
Fatimska Pani na Litwie

Trzeci już raz przedstawiciele SKCh im. Ks. Piotra Skargi wraz członkami Sekcji Rycerskiej Lepanto wzięli udział w peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej po kościołach litewskich. Tegoroczna karawana zorganizowana jak zwykle przez niemieckie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, miała jednak szczególnie podniosły charakter. Pod opieką uczestników wyprawy była bowiem tym razem cudowna figura Matki Bożej, ta sama, która w 1972 roku zapłakała w Nowym Orleanie w USA. Dla polskiej delegacji cała karawana stała się tym wznioślejsza, że to właśnie Polacy byli podczas całej peregrynacji najbliższą strażą Matki Bożej i nosili Jej figurę.
            Uczestnicy wyprawy pielgrzymując wraz z Panią Fatimską, odwiedzili kilkanaście kościołów i parafii, szli w procesjach wszędzie wzbudzając wdzięczność i wielką radość. Kolejny już raz JE ks. bp Jurgis Bartulis, ordynariusz diecezji Siaulai z wielką życzliwością przyjął uczestników wyprawy w katedrze. Wraz z księdzem biskupem oraz innymi pielgrzymami, uczestnicy wyprawy, niosąc figurę Matki Bożej, uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do miejsca objawień Matki Bożej - Jej sanktuarium w Siluwa. Po niedzielnej Mszy Świętej w dniu odpustu w sanktuarium, uczestnicy karawany wzięli udział we wspólnym obiedzie z JE ks. abp. Sigitasem Tamkeviciusem, Metropolitą Kowna oraz JE ks. bp. Jurgisem Bartulisem. Program dziewięciodniowej karawany po Litwie zakończył się w kościele parafialnym w Palandze nad Bałtykiem.
           
 
 
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.
Wychowana w chrześcijańskiej rodzinie, szanującej wartość każdego życia, Mary Wagner jest prawdziwą bohaterką naszych czasów. Czasów pełnych zakłamania i budowania fałszywej moralności, która zabijanie dzieci nazywa „wolnością”. O życiu i odwadze działania Mary Wagner, kanadyjskiej działaczki wielokrotnie więzionej za obronę nienarodzonych, opowie w Ropczycach Jacek Kotula, podkarpacki aktywista pro-life. Zapraszamy Państwa na środę 17 kwietnia do Ropczyc, na spotkanie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Mickiewicza 10.