Filipiński Kościół broni rodziny

2012-01-13 00:00:00
Filipiński Kościół broni rodziny

Próby legalizacji na Filipinach związków osób tej samej płci będą wkrótce przedmiotem narady tamtejszych biskupów.

Przewodniczący episkopatu Filipin, ks. abp José Palma poważnie wziął sobie do serca słowam Benedykta XVI, które papież w tym tygodniu skierował do korpusu dyplomatycznego na temat małżeństwa i rodziny.
 
W dorocznym przemówieniu do ambasadorów przy Watykanie papież Benedykt XVI ostrzegł przed prawem dopuszczającym aborcję oraz przed umniejszaniem znaczenia tradycyjnej rodziny. Zdaniem Ojca Świętego zagraża to przyszłości ludzkości. Papież podkreślił wagę tradycyjnej rodziny. - Rodzina oparta na małżeństwie mężczyzny i kobiety nie jest zwykłą konwencją społeczną, ale podstawową komórką każdego społeczeństwa – stwierdził. Polityka, która kwestionuje i w ogóle umniejsza znaczenie tradycyjnej rodziny według Benedykta XVI „zagraża godności ludzkiej i przyszłości samej ludzkości".
 
Biskupi z Filipin przyznają, że naciski na wprowadzenie swoiście pojętego "unowocześnienia" prawa małżeńskiego i rodzinnego są obecne także na w ich kraju. Chodzi nie tylko o aktywność organizacji grupujących homoseksualistów, ale także o działalność pewnych pastorów protestanckich, którzy gdzieniegdzie promują pseudo-śluby dla par tej samej płci – informuje Radio Watykańskie. 
 
Kościół na Filipinach przyjął postawę twardego sprzeciwu wobec projektu tzw. ustawy antydyskryminacyjnej, przygotowuje również kampanię na rzecz obrony tradycyjnych małżeństw.

 
Źródło: Radio Watykańskie, PiotrSkarga.pl 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!