Finał kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!”

kwiecień 2022
Finał kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!”

Finał kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!”

Po roku nasza wyjątkowa kampania „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!” dobiegła końca. 28 kwietnia po raz ostatni udekorowaliśmy Sanktuarium św. Rity w Cascii tysiącem róż. Tym samym dzięki ofiarności, zaangażowaniu i przede wszystkim wytrwałości Przyjaciół Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi osiągnęliśmy nasz wspólny cel i ofiarowaliśmy św. Ricie dwanaście tysięcy róż!

W ostatni czwartek miesiąca, który wypadł 28 kwietnia, po raz dwunasty i ostatni nasza oprawa uświetniła ołtarz główny Sanktuarium św. Rity w Cascii oraz grobowiec włoskiej mniszki, którą tak ukochali Polacy. Na finalną edycję naszej kampanii oprawa była wyjątkowa – róże w dwóch kolorach, czerwonym i białym, zostały uformowane w dwa leżące bukiety na kształt polskiej flagi. Jeden, ogromny, został położony na stopniach ołtarza, a drugi, mniejszy, przed płaskorzeźbą ze scenami biblijnymi na sarkofagu świętej. Na tym drugim założono po przekątnej biało-czerwoną wstęgę z napisem „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi”. Ponadto, jak zawsze, nasze róże zostały umieszczone także w białych wazonach przy rogach grobowca i w rozłożystym bukiecie pod samym ołtarzem.

Zwieńczeniem tego wspaniałego dzieła tysięcy katolików z całej Polski było spotkanie w Krakowie pomiędzy przedstawicielami Stowarzyszenia a delegacją z włoskiego miasta Cascia, na czele z rektorem Sanktuarium św. Rity o. Luciano De Michielim i burmistrzem Mario De Carolisem. Oficjele docenili nasz wkład w propagowanie kultu św. Rity, przekazując nam pamiątkowy medal, dewocjonalia i reprodukcję najstarszego wizerunku świętej mniszki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kampanię „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż!”. Jej powodzenie było możliwe tylko dzięki gorącej miłości polskich katolików do Boga i Jego wiernej służebnicy, św. Rity z Cascii, dzięki ich gotowości do działania oraz dbałości o dobro wspólne. Nagroda z Nieba na pewno nie ominie nikogo, kto wziął udział w tej przepięknej inicjatywie!

Zachęcamy do dalszego śledzenia oficjalnej strony naszego Stowarzyszenia, aby dowiadywać się o kolejnych, ważnych akcjach i brać w nich udział. Przypominamy także o wypadającym za niecałe trzy tygodnie, 22 maja, wspomnieniu liturgicznym św. Rity. Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać!

Święta Rito, módl się za nami!