Fundacja Republikańska krytycznie o polityce demograficznej rządu

2011-12-31 00:00:00
Fundacja Republikańska krytycznie o polityce demograficznej rządu

Rządowe plany dotyczące pogarszającej się sytuacji demograficznej i polityki prorodzinnej, opublikowane w programie „Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju Polska 2030”, nie dają szansy na zahamowanie nadciągającego kryzysu – wynika z oceny Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej.


Krytyce poddano zarówno analizę przyczyn kryzysu demograficznego, jak również recepty na jego przezwyciężenie. W opinii ekspertów, negatywne trendy w bilansach urodzeń i zgonów nie wynikają jedynie z przemian kulturowych i cywilizacyjnych, wykraczających w dużej mierze poza możliwości działania rządu. Nie można godzić się na strategię, w myśl której główny ciężar działań winien zostać położony nie na przeciwdziałaniu tym trendom, ale dostosowaniu się do nich. Postulujemy by jednym z głównych celów strategii było zahamowanie negatywnych trendów demograficznych poprzez realizację efektywnej polityki prorodzinnej a nie tylko dostosowanie się do nieuchronnych według autorów Raportu procesów – czytamy w analizie fundacji.

W ocenie ekspertów, skutecznie prowadzona polityka prorodzinna powinna opierać się na: oderwaniu polityki prorodzinnej od pomocy społecznej, pełnej dostępności środków tej polityki, stosowaniu mechanizmów służących zwiększeniu wskaźnika dzietności, a nie realizacji innych zamierzeń często sugerujących ich ideologiczne pochodzenie. Rządzący Polską powinni w programach pomocowych wspierać przede wszystkim rodziny z trójką lub większą ilością dzieci, w dalszej kolejności z dwójką dzieci, natomiast ograniczać formy wsparcia dla rodzin z jednym dzieckiem.

Michał Czarnik z Fundacji Republikańskiej zwraca też uwagę, że zaprezentowane w Strategii szczegółowe rozwiązania prorodzinne są dalece niewystarczające. Wytyka również rządowemu dokumentowi brak analizy dotychczasowej polityki demograficznej.


Źródło: Stefczyk.info.
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.