I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej

2010-11-08 00:00:00
I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej

Z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, w sobotę 6 listopada odbył się w warszawskim Pałacu Prymasowskim I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej. Po raz pierwszy w Polsce tak liczne grono młodych kontrrewolucjonistów zebrało się, aby dyskutować na temat metod i sposobów działalności świeckich katolików w przestrzeni publicznej. Podczas zjazdu wykłady wygłosili: Sławomir Olejniczak, Arkadiusz Stelmach, Jose Antonio Ureta oraz Kenneth Murphy. Zaprezentowane zostały również osiągnięcia i dokonania poszczególnych oddziałów Krucjaty z Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

Zjazd otworzył Prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak, który przedstawił koncepcje porządku, cywilizacji chrześcijańskiej oraz wizję Rewolucji jako procesu destrukcyjnego oraz Kontrewolucji – procesu zmierzającego do przywrócenia porządku.

Arkadiusz Stelmach w swoim wykładzie połączonym z multimedialną prezentacją zaprezentował kontrrewolucję w działaniu, czyli dokonania Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w Polsce.

Po krótkiej przerwie uczestnicy zjazdu mieli okazję wysłuchać wykładu Jose Antonio Urety zatytułowanego: Działać będąc radykalnie przy Chrystusie – praca z opinią publiczną w działalności kontrrewolucyjnej. Wykład ten we wspaniały sposób ukazał słuchaczom, jak ważna jest aktywność katolików w sferze publicznej oraz twarda i radykalna obrona swoich przekonań, bez jakichkolwiek kompromisów ze światem rewolucyjnym. Najskuteczniejszą metodą działalności środowisk katolickich jest bycie „magnesem ideowym”, całkowicie przeciwnym ideom i tendencjom rewolucyjnym. Wbrew powszechnej opinii, najlepszą taktyką działania kontrrewolucyjnego nie jest przesuwanie się w stronę centrum, czyli poglądów stanowiących mieszankę lewej i prawej strony sceny politycznej, ale pozostawanie wiernym prawdziwie katolickim ideałom, co pozwala przesunąć całą ideową sferę publiczną w naszą stronę.

Przedstawiciele z Warszawy, Krakowa i Wrocławia zaprezentowali działalność oddziałów Krucjaty w tych miastach. Pomimo wielu różnic wynikających ze specyfiki poszczególnych miast, gościom Zjazdu ukazała się bardzo spójna i klarowna wizja tego, czym na co dzień zajmują się młodzi kontrrewolucjoniści zaangażowani w środowisko Krucjaty. Omawiano przeprowadzone akcje w przestrzeni publicznej (pikiety, demonstracje, protesty, akcje informacyjne), aktywność Krucjaty na uczelniach wyższych (wykłady, prelekcje, pokazy filmów), działalność edukacyjną i wydawniczą (m.in. pisma Krucjaty: Krzyżowiec i Kontrrewolucja) oraz formację wewnętrzną, na którą składają się regularne spotkania oraz wychowanie w duchu katolickiego tradycjonalizmu.

Ciekawymi doświadczeniami podzielił się ze słuchaczami Kenneth Murphy z amerykańskiego TFP Student Action. Ogromne wrażenie wywarły na wszystkich dokonania naszych przyjaciół z USA, którzy byli zaangażowani m.in. w zablokowanie legalizacji związków homoseksualnych w kilku stanach USA oraz organizację wielkich marszów dla życia, które gromadzą nawet 400 000 osób. Osiągnięcia te były tym bardziej zaskakujące, gdyż nie zostały przeprowadzone za pomocą ogromnych nakładów finansowych czy przy udziale wielkiej grupy bezpośrednio zaangażowanych w akcję osób. Idealnie potwierdziły się słowa z wykładu Jose Antonio Urety – najlepszą metodą działalności jest być radykalnie przy Chrystusie.

Zjazd został zwieńczony koncertem Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika pt. Pieśni Wypraw Krzyżowych oraz uroczystą kolacją.

Marcin Musiał (Krucjata – Warszawa)
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.