Dobra wiadomość dla wszystkich czytelników magazynu Polonia Christiana: najnowszy numer pisma trafił do sprzedaży! Tym razem głównym tematem jest żywo dyskutowana, niestety rzadko sensownie, kwestia imigracji muzułmanów do Europy. Nasi autorzy rozpatrują możliwe scenariusze i zagrożenia wynikające z lawinowego napływu obcych.
Piotr Doerre w tekście „Ostateczne rozwiązanie kwestii europejskiej” prognozuje, że
tak zwany kryzys imigracyjny nie skończy się wraz z nastaniem zimy. Do Europy wciąż napływać będą masy ludzkie zwabione wizją bogactwa i bezpieczeństwa. Pośród nich zaś nadal będą kroczyć już zdeklarowani czy tylko potencjalni zwolennicy światowego kalifatu. Wkrótce zaczną podrzynać gardła i ucinać głowy Europejczykom…
Równie ponurej diagnozy dokonuje Tomasz Teluk, stwierdzając, że społeczność międzynarodowa zamiast interweniować na miejscu, wspierając militarnie samoobronę i budując przejściowe obozy dla uchodźców w Afryce, importuje problem Państwa Islamskiego do Europy. Dżihad na Starym Kontynencie to zatem wyłącznie kwestia czasu…
Jeszcze bardziej pesymistycznej oceny dokonuje urodzona w Egipcie żydowska pisarka i publicystka Gisele Littman, która stwierdza wprost, że pewien etap islamizacji mamy już za sobą a polityka Unii Europejskiej to polityka nie Europy, lecz Eurabii, a Eurabia bynajmniej nie jest chrześcijańska – wyrasta z islamu i narodowego socjalizmu. Projekt Eurabii rehabilituje narodowy socjalizm z jego antyjudaistyczną nienawiścią.
W najnowszym numerze nie zabrakło także artykułów dotyczących niedawno zakończonego Synodu Biskupów w Rzymie. Krystian Kratiuk oraz Jerzy Wolak, nasi watykańscy wysłannicy, piszą o panującej tam atmosferze nowej wspólnotowości pozbawionej duszpasterskiej dyscypliny, za to z rozwodnioną doktryną, wspólnoty otwartej na światowość oraz… zdecentralizowanej.
W zimowym numerze znalazły się także teksty poświęcone klimatycznemu biznesowi (”Klimatyczna blaga” tekst Grzegorza Kucharczyka), nieetycznym strategiom medycznym, jakie zostały wdrożone w naszym kraju (rozmowa z profesorem Janem Talarem), a także zagrożeniom wynikającym z dehumanizacji i robotyzacji współczesnej armii (Marcin Jendrzejczak, „Rewolucja dronów – armia przyszłości?”).
Mocną stroną najnowszego numeru pisma są „stałe punkty programu” – felietony Grzegorza Brauna i Andrzeja Pilipiuka. Nie wypada także pominąć tekstów Jacka Kowalskiego i Tomasza A. Żaka, do których przeczytania – podobnie jak i pozostałych artykułów – serdecznie zachęcamy.
Zapraszamy do kiosków i salonów prasowych lub do naszej internetowej Księgarni Kontrrewolucji, gdzie w prosty sposób można zamówić 47. numer „Polonia Christiana”.
PiotrSkarga.pl