Irlandia: Narodowa Nowenna

2007-08-24 00:00:00

W głównym sanktuarium maryjnym Irlandii, w Knock zakończyła się 22 sierpnia Nowenna Narodowa. Głównym uroczystościom przewodniczył, abp Seán Brady. Hierarcha zwrócił uwagę na znaczenie wiary w Chrystusa na początku XXI wieku - czytamy w serwisie Radia Watykańskiego.

Prymas całej Irlandii, przestrzegł przed konsumpcyjnym stylem życia i światem bez Boga. - Kraj świętych i uczonych stał się dziś bardziej znany jako miejsce rynku finansowego i ekonomicznego sukcesu. Niestety nadmierne akcentowanie bogactwa powoduje wzrost stresu, lęku i depresji. Prowadzi do nadużywania alkoholu i narkotyków, wzrostu przestępczości oraz liczby samobójstw, zwłaszcza wśród ludzi młodych - podkreślił arcybiskup Brady. Stwierdził, że ludzie na próżno poszukują poczucia bezpieczeństwa i stabilności w bogactwie, a także we wróżbiarstwie. Według hierarchy Irlandczycy powinni, na wzór Maryi, powierzyć się Chrystusowi, bo tylko w nim można odnaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania o sens życia.

Narodowa Nowenna Maryjna odbywała się w narodowym sanktuarium irlandzkim w Knock. Przez 9 dni wypełnionych modlitwą różańcową, eucharystią, spowiedzią, ludową pobożnością sanktuarium odwiedziło ponad 100 tysięcy osób.

Knock to niewielkie miasteczko w zachodniej Irlandii. W 1879 roku na ścianie miejscowego kościoła miało miejsce objawienie maryjne. Co roku sanktuarium odwiedza około pół miliona pielgrzymów - informuje KAI.

(źródło: Radio Watykańskie)
Jacek Kotula wraz z Klubem "Polonia Christiana" zapraszają na kolejny fascynujący cykl spotkań, poświęconych życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego. Już wkrótce opowie o nim w Iwoniczu Zdroju, Rymanowie Zdroju i Babicy koło Rzeszowa.
Niezłomna osobowość, wielki patriotyzm i pełne oddanie Ojczyźnie – tymi słowami można określić postawę rotmistrza Witolda Pileckiego, który czynnie walczył o wolną Polskę w I i II wojnie światowej, w wojnie polsko – bolszewickiej oraz z władzą komunistyczną po 1945 roku. Na dwa spotkania z dr Anną Mandrelą, poświęcone tematowi kształtowania cnót i charakteru na przykładzie Pileckiego, zapraszają Kluby „Polonia Christiana” do Olsztyna i Elbląga.
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!