Już 7 grudnia IV Kongres Krucjaty Młodych

2013-11-28 00:00:00
Już 7 grudnia IV Kongres Krucjaty Młodych
Kongres Krucjaty Młodych to możliwość odświeżenia starych i nawiązania nowych kontaktów z działaczami społecznymi i tymi, którzy działalność taką pragną rozpocząć. W czasie takiego wydarzenia mamy możliwość wymienienia się doświadczeniami naszej dotychczasowej pracy i wyciągnięcia wniosków na przyszłość, aby jeszcze aktywniej iść do walki z ogarniającą nas antychrześcijańską Rewolucją. 

Kongres Krucjaty Młodych to także szereg wystąpień zaproszonych prelegentów i gości, zarówno starszych i nobliwych, których rad słuchać powinniśmy ze szczególną uwagą jak i młodych – takich jak my, którzy pokazują nam jak możemy dziś odważnie stawiać światu czoła. 

Kongresowi towarzyszy również zawsze wydarzenie kulturalne. Trzy lata temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie sarmackiego barda Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika, dwa lata temu do walki zagrzewały nas energiczne rytmy Starego Olsy, a w ubiegłym roku odbył się przedpremierowy w Polsce pokaz filmu Cristiada (zobacz zwiastun) w reżyserii Deana Wrighta. Na ten rok przygotowana jest nie mniej zacna kulturalna atrakcja, jaką będzie występ młodych Szkotów i Irlandczyków, którzy zagrają dla nas na dudach.

Do kogo jest adresowany Kongres Krucjaty Młodych?
 

Kongres Krucjaty Młodych organizuje Krucjata Młodych, czyli grupa młodych katolików świeckich skupionych wokół Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi (więcej informacji znajdziesz na www.krucjata.org.pl). Przeznaczony jest nie tylko dla członków i sympatyków Krucjaty Młodych, ale także dla tych, którzy kontaktu z Krucjatą jeszcze nie mieli, a aktywni są w innych środowiskach, bądź chcą się dopiero zaangażować. Kongres skierowany jest dla osób w wieku 18-30 lat.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w Kongresie Krucjaty Młodych?

Aby wziąć udział w IV Kongresie Krucjaty Młodych należy do 5 grudnia 2013 r. (włącznie) zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się pod linkiem: http://kongres.krucjatamlodych.pl/

Wpisowe na Kongres wynosi jedynie 20 złotych (płatne na miejscu). Opłata obejmuje obiad i przerwy kawowe podczas wydarzenia.

Uwaga! Warunkiem udziału w Kongresie jest otrzymanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem dokonanej rejestracji.

Zapraszamy do udziału!
ZAREJESTRUJ SIĘ

Źródło: Mt1033.pl
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.