Już 7 grudnia IV Kongres Krucjaty Młodych

2013-11-28 00:00:00
Już 7 grudnia IV Kongres Krucjaty Młodych
Kongres Krucjaty Młodych to możliwość odświeżenia starych i nawiązania nowych kontaktów z działaczami społecznymi i tymi, którzy działalność taką pragną rozpocząć. W czasie takiego wydarzenia mamy możliwość wymienienia się doświadczeniami naszej dotychczasowej pracy i wyciągnięcia wniosków na przyszłość, aby jeszcze aktywniej iść do walki z ogarniającą nas antychrześcijańską Rewolucją. 

Kongres Krucjaty Młodych to także szereg wystąpień zaproszonych prelegentów i gości, zarówno starszych i nobliwych, których rad słuchać powinniśmy ze szczególną uwagą jak i młodych – takich jak my, którzy pokazują nam jak możemy dziś odważnie stawiać światu czoła. 

Kongresowi towarzyszy również zawsze wydarzenie kulturalne. Trzy lata temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie sarmackiego barda Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika, dwa lata temu do walki zagrzewały nas energiczne rytmy Starego Olsy, a w ubiegłym roku odbył się przedpremierowy w Polsce pokaz filmu Cristiada (zobacz zwiastun) w reżyserii Deana Wrighta. Na ten rok przygotowana jest nie mniej zacna kulturalna atrakcja, jaką będzie występ młodych Szkotów i Irlandczyków, którzy zagrają dla nas na dudach.

Do kogo jest adresowany Kongres Krucjaty Młodych?
 

Kongres Krucjaty Młodych organizuje Krucjata Młodych, czyli grupa młodych katolików świeckich skupionych wokół Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi (więcej informacji znajdziesz na www.krucjata.org.pl). Przeznaczony jest nie tylko dla członków i sympatyków Krucjaty Młodych, ale także dla tych, którzy kontaktu z Krucjatą jeszcze nie mieli, a aktywni są w innych środowiskach, bądź chcą się dopiero zaangażować. Kongres skierowany jest dla osób w wieku 18-30 lat.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w Kongresie Krucjaty Młodych?

Aby wziąć udział w IV Kongresie Krucjaty Młodych należy do 5 grudnia 2013 r. (włącznie) zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się pod linkiem: http://kongres.krucjatamlodych.pl/

Wpisowe na Kongres wynosi jedynie 20 złotych (płatne na miejscu). Opłata obejmuje obiad i przerwy kawowe podczas wydarzenia.

Uwaga! Warunkiem udziału w Kongresie jest otrzymanie wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem dokonanej rejestracji.

Zapraszamy do udziału!
ZAREJESTRUJ SIĘ

Źródło: Mt1033.pl
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.